insanlığın ve dünyanın devamlılığı için muhakkak yapılması gerektiğine inandığım düzenlemedir.

kısaca, ailelerin sahip olabilecekleri çocuk sayısının bir merkezi otorite tarafından sınırlandırılmasıdır. fazla sayıda insanın sebep olduğu sorunlar, genelin hayat kalitesini büyük ölçüde düşürmekte, ayrıca çocuklukta yeterli eğitimi alamamış insanlar, toplumda bir takım başka temel sorunlara da sebep olmaktadır.

suç oranlarının artması, düzensizlik, kirlilik hatta çok uç örnek olmakla birlikte cari açığın artması bile bununla ilişkilidir.

makinaların ve robotların, özellikle yapay zeka sayesinde, üretimde ve lojistikte yaygınlaşması ile gündelik hayatımızda daha fazla konuşmaya başlayacağımız bir gereklilik olacağını düşünüyorum.
devamını gör...
çağımızda oldukça zor olan bir projedir.

uygulanması hem devletler hem de vatandaşlar için oldukça önemlidir.
devamını gör...
afrika gibi yoksul ve yaşamın zor olduğu ülkelerde, özellikle eğitimi verilmeye çalışılan durum. çünkü zor hayat sürmelerine rağmen, bu gibi ülkeler çocuk sahibi olurken pek kontrollü olmayıp, fazla sayıda çocuk dünyaya getirebiliyor. bunun yanında bazı komplo teorileri, hastalık yoluyla da nüfus patlamaların önüne geçildiğini savunuyor. kansere kesin tedavinin bulunmamasının sebebinin, ölümleri durdurmamak olduğu yönünde söylemler de mevcut.
devamını gör...
ülkemizde olması gerekendir ama olursa istismar edilecektir. çin zamanında uyguladığı tek çocuk politikası ile bir ailenin yapacağı çocuk sayısı en fazla 1 demiş , malum sayıları fazla. 2016 yılında 2 çocuk politikasına geçilmiş ve geçen sene de 3 çocuk politikasına geçilmiştir. halasız , teyzesiz , dayısız ve amcasız bir nesil. tabi işe yaramayınca boşvermişler.
devamını gör...
artık ülke değil dünya çapında uygulamaya konulmuş olan planlama.

(bkz: georgia guidestones)
devamını gör...
ulkemizde suan olursa bizim emekli maaşımızı kimse ödeyemez. bizim için çocuk sayısının artması lazım.yandaş gibi konustum ama gercek böyle. genç nufus avantajdır ülke için.
devamını gör...
hiçbir ülke nüfus kontrolü sağlamak ya da aile planlaması yapmak istemez. çünkü nüfus güçtür. bu yüzden ülkemizde de nüfus artışına teşvik ediliyor. bu da sosyal bir politikadır. o yüzden güç elde etmek isteyen ülkeler için bu kontrol sağlanamayacaktır hiçbir zaman.
devamını gör...
rüyalarıma giren uygulama olup acilen yürürlüğe girmelidir. 2050 yılına kadar 10 milyarı aşacağız. evsizlerin oranı hızla artıyor. yavaş çoğalın kardeşim.

ayrıca lütfen (bkz: doğum kontrolü)
devamını gör...
az gelişmiş ülkelerde trafik kazaları, silahlı kavga, iş kazaları gibi doğum sonrası türleri bulunan, aslında ise doğum öncesi yapılması gereken kontrol türüdür.
devamını gör...
dünyanın rahatlaması için birincil şart olan kontrol. nüfus çokluğu yüzünden vahşi rekabet içinde her yeni aç boğaz köleliğe doğuyor. nüfusun durdurulması şart.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"nüfus kontrolü" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim