2016 ocak saat 23:00'da ankara'da otobüsüne binen kadına tecavüz edip, çıplak fotoğraflarını çekerek tehdit eden şoförün mahkemede yaptığı savunmadır.

mahkeme sonucunda bu savunma reddedilmiş, sanığa indirimsiz olarak en üst sınırdan 37 yıl hapis cezası verilmiştir.
devamını gör...
potansiyel tacizci ve tecavüzcülerin, tacizi ve tecavüzü meşrulaştırmak için kullandığı cümledir.
devamını gör...
cahillik manifestosudur.
eğer birisi bu cümleyi her hangi bir koşulda kuruyorsa o kişi cahil ve saygısızdır.
aman deyim böyle densizler yüzünden kafayı sıyırmayın he deyin geçin.
devamını gör...
daha önce başıma gelmiş olaydır. ikimci öğretim memurluk yapan kız arkadaşımızla cuma gecesi okul çıkışı memurluk yaptığı ilöeye gittik doğal olarak 12 civarı bir saatti. motorlu gençler rahat vermeyibce 155 aramıştık. daha sonra cep telefonundan bizi arayan polis 'bu saatte sokakta ne işiniz var?' şeklinde beni konuşup bizi sinir krizine sokmuştu.
devamını gör...
bence de zarar veren kişinin o saatte orada ne işi varmış. onun yeri hapisane ya da akıl hastanesi olmalıydı.
devamını gör...
bunun muhabbeti dönerken ben daha liseli ergendim iğrenç bir laftı ve iğrenç zamanlardı.
devamını gör...
kullanan herkesin istisnasız iğrenç bir insan olduğu cümledir. kimsenin hangi saatte ne yapacağı bir başkasını ilgilendirmez. hala bunların konuşuluyor olması o kadar acı ki. ama bitmiyor. bu insanların da bu olayların da sonu gelmiyor.
devamını gör...
iyi de sanane.
devamını gör...
kullanandan direk kaçmak lazım. bunu zaten bir tek malûm zihniyet kullanıyor.
devamını gör...
taciz ve tecavüz olayları sonrası kullanılan boktan laftır. ancak şu var bazı yerlere saati dışında girmek herkes için tehlike doğuruyor burada sorun , gittiğinde veya uğradığında can güvenliğinden endişe duyulan yerlerin var olmasıdır. ne kadar kestirme olsa da fev.... mahallesine girmezdim asla çünkü orada soyulan , dövülüp bıçaklanan birçok insan vardı. umarım ' o saatte orada ne işi varmış?' zihniyetine malzeme olan yerlerin ve insanların hepsi yeryüzünden silinirler. can güvenliğimin olmadığı yerlerin varlığından iğreniyorum.
devamını gör...
bu lafı kullananın beyni nerde kaybolmuşmuş acaba merak ederim.
t. şerefsizliğe geçirilmeye çalışılan kılıf cümle.
devamını gör...
(bkz: taşra zihniyeti)
devamını gör...
bir kadın gece vakti tecavüze uğradığı zaman, bazı çomarların mırıldandığı laftır.
devamını gör...
bir kanı bozuk cümlesi.
devamını gör...
dünyanın en aşağılık cümlelerinden biri. gördükçe öfkelenirim.
devamını gör...
mağduru suçlayıp, suçluyu mağdur göstermenin kaçış noktasıdır. mağdur, geri kalmış coğrafyalarda hep suçlu, suçlu ise hep mağdurdur.
devamını gör...
çokça sorulan ama bir kişinin de ne işi olduğunu açıklamadığı soru.
devamını gör...
bir mağdur suçlayıcılığı eksikti. son zamanlarda bilerek mi yapılıyor diye düşündüğüm konulardan biri. biri bir yerde bulunuyor diye suçlunun suç işlemesi mi gerek? nasıl bir kafa yapısı bu? çok gözüme batıyorsun sözlük. iğrençleşme.
devamını gör...
tinderda erkek arayıp gece 2'de bir gecekondu mahallesine hiç yüzünü görmediği o erkeğin evine giden ve taciz edilip hırpalanan biliyorum bunun kısacasına escortluk diyoruz da gerçekten bunu istanbul'da yapıyor olmak için bu başlık sorusundan başka bir şey akla gelmiyor ve kısaca yazdığım sıfat bunun tek cevabı. evet akp zihniyetliyim yav hee hee..
devamını gör...
ülkeyi o hale getirelim ki kadınlar her saat güvenli bir şekilde dolaşabilsin. bu cümleyi kuran o kıyafeti giymeseydi ya da alkolluydü zaten diyor. sıradan insanın bunu düşünmesi ataerkil kodlamadır. ama bundan dolayı ceza indirimi almak kadına yönelik şiddetin ve kadın cinayetlerinin önünü açmaktır. bu adalete kadınları zaptrap altına almak isteyen erkek adalet diyoruz.
elbette kadınlar özgür olacak.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"o saatte orada ne işi varmış" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim