sir james paul mccartney (d. 18 haziran 1942), ingiliz müzik grubu the beatles'ın dört üyesinden birisi olan ingiliz bas gitarist, söz yazarı/besteci, multi-enstrümantalist, müzik ve film yapımcısı, ve hayvan hakları aktivistidir.
aynı zamanda benim efsanemdir.
devamını gör...
efsaneye göre, gerçeği 1966'da ölen, yerine bir başkasının geçtiği ingiliz müzisyen. "paul is dead" efsanesi halen hayli popülerdir.
devamını gör...
bir (bkz: john lennon) olamamış zat-ı şahane.
devamını gör...
bebek yüzlü macca
devamını gör...
bebek yüzlü ve enerjikliğini kaybetmeyen (umarım böyle devam eder.) bence bir dahi olan ex-beatle müzisyen. sesi de çok güzeldir, hele o vibratolarına bayılıyorum paul dayımın.
devamını gör...
sir james paul mccartney 1942 doğumlu yaşayan efsanelerden biridir.

babası da bir caz sanatçısı olan cartney'nin müzik hayatı 15 yaşında katıldığı quarrymen müzik grubu ile başladı. şarkı yazmaya, beste yapmaya genç yaşında başlayan cartney beatles'ın 4 üyesinden en etkin kişilerdendir. çeşitli enstrümanlar çaldı, söz yazdı, beste yaptı. beatles dağıldıktan sonra eşi ile kendi grubunu kuran cartney beatles'tan bağımsız da ne kadar başarılı olduğunu gösterdi.

dünyanın en zengin müzisyenlerinden biridir.

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
muazzam bir belgesel yapmislar hakkinda, yeni gordum, kendime kizdim.

kendi basrolde. arsivlik:

mccartney 3,2,1

www.imdb.com/title/tt13679628/
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"paul mccartney" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim