kafa’nın yardımsever doğasına uygun olacağını düşündüğüm için bu başlığı açtığımı bildirmek isterim öncelikle. biraz evvel sevdiğim bir ağabeyimin twitter paylaşımında denk geldiğimde aklıma geldi bu başlığı açmak. lösev “ramazan bağışlarınızla fitre ve zekatlarınızla önce çocuklar iyileşsin” mottosuyla yola çıkmış. çok da iyi yapmış.
sms bağışlarınız için “fitre” veya “fidye” yazıp 1998’e göndererek 1 sms başına 28 tl karşılığında bu işlemi gerçekleştirmek mümkün.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel

www.losev.org.tr/bagis/rama...
devamını gör...
ramazan'dan, fitreden, zekattan, fidyeden bağımsız olarak da diğer zamanlarda elden ne geliyorsa yapılması gerekir. evet ramazan ayının ruhuna yakışan -inanan için- bir hareket olur. her kim bir hayır işleyecek ise allah şimdiden kabul eylesin.
devamını gör...
bağıştan ziyade, lösev'in kurduğu hastane için meclise baskı yapmak lazım. biz tabi unuttuk meclisten nasıl bi şey istenir, meclis nerde bölge milletvekilimiz kim? gitsek milletvekiline bizi muattab alır mı ? bunlar başka yerin konusu ama lösev sadece bağışlarla ankara'da lösante hastanesini kurdu hem çocuk, hem yetişkin tam teşekkülü inanılmaz bir hastane. bu hastaneye ruhsat mevsunu çözmek lazım. yine de bi kaç çocuğa umut oluyor burası en azından az,çok demeden bayramda milyarlık kurban keseceğimize bu vakıflara yardımcı olursak daha çok hayrımız dokunur ihtiyaç sahiplerine.

not: sadece hükümeti eleştirmek bu konuda haksızlık olur, lösev'in de hataları var, kendilerine ayrıcalık istemeleri vs. gibi ama orta yol bulunsun diplomasi işlesin mükemmel olur.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"ramazan bağışlarımızı lösev’e yapmak" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim