animasyon / bilim kurgu / komedi / macera
9.4 / 10
puan ver

öne çıkanlar | diğer yorumlar

1.
2013 yılında yayınlanmaya başlayan, justin roiland ve dan harmon tarafından adult swim için yaratılan yetişkinlere yönelik animasyon dizisi.

yıldızlar ve boyutlar arası seyahat edebilen çılgın bilim adamı rick'in, sıradan bir liseli çocuk olan torunu morty ile yaşadıkları tuhaf ve geniş bir hayal gücünün eseri olan maceralarını konu alıyor.
devamını gör...
zamanında "back to the future" ile yapıldı bu format, belki de ona gönderme olsun niyetiyle ortaya çıkmış bir çizgi dizidir bilemiyorum. oturup saatlerimi harcayacağım bir dizi değildir, tek bölüm atarım aylar sonra bir tek daha.
devamını gör...
''you soab, i'm in.'' repliği beynime kazınmış dizi. önceden önyargılı olduğum ama izledikten sonra çok seveni olduğum çizgi dizidir. dizi boyunca bol bol geyirik duyacaksınız hazırlıklı olun. komik ve güzel göndermeleri anlayarak izlerseniz çok zevk alacağınız dizidir. dizide bazen rick sanchez gibi dedem olsa diyor ve anlık vazgeçiyorum. yeni sezonu heyecanla bekliyorum.
devamını gör...
taa pandemiden önce arkadaşlarla 3 bölümünü izlemiştik sonra araya koronalar olaylar başka dizi filmler iş güç derken devamını getiremediğim dizi. 3 bölümlük iyi bir izlenim bıraktı üstelik aynı yapımcının (bkz: community (dizi))sini de izlemiştim mizah yapısı hoş, bende gideri var gibi görünüyor. şuanki dizi stoklarım azalınca tekrar başlayıp izliycem.
devamını gör...
son sezonu önceki sezonlara göre çok iyi olmasa da aşırı sağlam bir dizidir. ayrıca dizide ilgili sahnede morty'ler tarafından yapılan "ensest pornolar ile ilgili dilek" tutmuştur.
devamını gör...
baştan sona tüm sezonları iki kez izleyip bitirdim, yine olsa üçüncü kez yine izlerim. öyle güzel bir dizidir kendisi. izlemeyen kaldıysa vakit kaybetmeden hemen başlasın.
devamını gör...
ilk izlediğimde rick'in sürekli geğiriyor olması sebebiyle odaklanamadığım çizgi dizi. farklı bir kafa yapısı var, izlerken eğlenceli geldi ama çok da bayıldığımı söyleyemem. enteresan bir tarzı var.
devamını gör...
ezberledim bölümlerini ama hala karışık açıp izliyorum. hepimiz kendimizden bir şey bulsak da hayır rick'i anlayamıyoruz çünkü hiçbirimiz o kadar güce ve umursamazlığa sahip değiliz. bence bu yüzden gözümüze sokulsa da her bölümde buna bayılıyoruz. neyse söyleyecek çok şeyim var arada gelip yazarım.*
devamını gör...
çizgi animasyon ilk tercihim olmasa da izlediğim beğendiğim yetişkin dizisi. rick'in umursamazlığı, nihilistik dünya görüşü, morty'nin şaşkın ve tutuk halleriyle yaptığı saçmalıklar ve ikisinin inanılmaz kombinasyonu. keyifli. favori bölümüm şu rick'in morty'e şişme robot aldığı ve morty'nin ebeveyn olduğu bölüm.
edit. raising gazorpazorp bölümün adı. favori sahnem buradan ya şu morty jr benim olsun ya o nasıl tatlı bir domineyşaaan demektir. seslendiricisine helal olsun.
şunu da ekleyim yine tatlı bir morty jr sahnesi buradan
devamını gör...
perdesinin arkasında çok bilinmeyeni olduğunu düşündüğüm eğlenceli adult swim dizi.
rick neden sürekli sarhoş. bağımlılık mı bazı gerçeklerden kaçış mı?
bu kadar paralel evren varsa bizim izlediğim ikili hep aynı mı? farklı evrenler arası geçiş mi yapılıyor bölümlerde?
rick morty'i neden bu kadar önemsiyor? morty rick'in küçüklüğü olabilir mi? rick morty'den daha zeki ama. ilk bölümde gördüğümüz bir tohum zekayı arttırıyordu. belki de rick'in mataradan sürekli içtiği öylesine bir alkol değildir?
devamını gör...
bir bölümde rick neden morty ile beraber gezdiğini açıklıyordu. o açıklama bende fena bir takıntı oluşturdu. ne zaman izlesem aklımın bir köşesinde o açıklama var.

tam olarak hatırlayamasam da, şöyle bir şeydi: rick'in tek başına gezmesi, çok zeki olduğu için beyninin gönderdiği sinyaller ya da onun gibi bir şeyler sebebiyle, onun nerede olduğunun düşmanları tarafından kolay bir şekilde tespit edilebilmesine sebep oluyormuş. çözüm olarak da kendisinin tam tersi olan torunu morty'i kullanarak bu sinyalleri nötürlemek suretiyle bir çözüm üretmiş. bir nevi paratoner gibi kullanılıyor morty bu durumda. böylece rahat bir şekilde dikkat çekmeden geziyorlar.

çözüm iyi, ona lafım yok ama bende bir takıntı yarattı bu durum. şöyle ki, ne zaman morty bir akıllılık yapsa bende bir panik oluyor. bir yandan, tıpkı tom'um jerry'i yakalamasını ister gibi morty'nin aklını kullanmasını istiyorum, bir yandan da, yok ama şimdi paratoner olma özelliği var çocuğun, kafayı çalıştırırsa halimiz nice olur, sen babanın oğlusun, baban gibi olmaya devam et, diyorum. tam bir çıkmaz. karmakarışık bir ruh hali. saçma sapan bir takıntı.

gerçi ne zaman morty bir şeyler yapıp sivrilse rick onun haddini bildiriyor ama yine de takıntı oldu bende. rick de çok acımasız gerçi. şu son beş bölümü izledikten sonra aklımda kalanlardan bir örnek vermem gerekirse, asit havuzu olayı buna iyi bir örnek olabilir. rick'in morty üzerinde bir tahakkümü var. belki morty, dedesi rick'e baka baka morty olmaktan çıkacak, kafası çalışacak ama morty onu işine öyle geldiği için sürekli manipüle etmeye devam edecekmiş gibi duruyor.
devamını gör...
ilk izlediğimde anlamlandıramamış ve beğenmemiştim. absürt şeyler hoşuma gitmeye başladığında kardeşimle tekrar başladım şu an 3. sezondayız ve ben daha absürt bir şey olamaz dedikçe dahası geliyor. severek izliyorum.
devamını gör...
komedi adı altında bir çok değerle dalga geçen ve bunları aslında çok da sallamamak gerektiğini öğreten bir dizi ama hepimiz istemişizdir bence öyle bir dedemizin olmasını.
devamını gör...
izleyin izlettirin.
tanım: çılgın bir bilim insanı olan rick ve onun torunu olan morty'nin paralel evrenlerden evrenlere, değişik yaratıklardan farklı bilimsel icatlara kadar değişik şeylerin konu alındığı çizgi dizi serisi.
devamını gör...
paralel evrenler teorisini bu kadar güzel anlatabilen, aynı zamanda güldüren ve bilimsel olarak bilgilendiren başka bir yapım daha sunulamaz harika bir şey rick idolum
devamını gör...
rick&morty’i aynı kişi seslendiriyor.duyduğumda çok garipsemiştim yaratıcı bi dizi. yakında 5.sezonun devamı da geliyor. izlemeyen varsa direkt koşup izlemeli. yemek yerken yandan bi şey izleyeyim diye başladığım bu serüven bölümlerin hızlıca bitmesiyle tekrar tekrar izlemelerle geçti.
ayrıca birçok ünlü giyim mağazası baskılarında kullanmakta.
devamını gör...
şu sahnesine abartısız 15 dakika güldüğüm yegane animasyon.
kilisede doğruluk serumu öncesi papaz: “ve biz o yüce babamıza şükrederiz”
sonrası : “tanrı yalan para için uydurduk !”
bahsi geçen sahne :
devamını gör...
başarılı bulduğum dizidir. hem verdiği mesajlarla hem de konusu bakımından oldukça başarılı. özellikle aile içindeki diyaloglar çok hoşuma gidiyor. bazı mesajları üstü körü veriyorlar ama anlam olarak oldukça düşündürücü mesajlar. evet komedi de var aynı zamanda şiddet sahneleri de oldukça fazladır. özellikle summer'ın sürekli kendini kanıtlamaya çalışması yada morty'nin annesinin tıp okumasına rağmen kendini yetersiz görmesi, kanımca bu durum babasının bir bilim adamı olduğuyla ilgili. paralel evrenleri işlemişler hemde oldukça fazla bir yere sahip. kısaca izlenilmesi gerekenlerin başında gelir.
devamını gör...
3 sezon izleyebildim daha ama çok sevdim, devam edeceğim. rick'in umursamazlığı çoğu yerde yakışıyor ama bazen sinir bozucu olabiliyor :d böyle hayal gücüme katkı yapacak dizileri ve filmleri izlemeyi seviyorum. şiddetle tavsiye ederim.
devamını gör...
22 dakikada fırtınalar koparan, hayatın anlamsızlığını insanın iliklerine kadar hissettiren, her şeyle dalga geçen bilim kurgunun şahı yetişkinlere yönelik animasyon tv dizisidir. 5. sezonu yayımlanmaktadır.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"rick and morty" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim