1.
türkiye'nin çay ambarı olan doğu karadeniz ili.
devamını gör...
2.
ayrıca turunçgilde yetişir.
devamını gör...
bir çok kamu kuruluşunda çalışanın memleketi. *)
devamını gör...
insanı biraz düz olan şehir. abi adamlarda ne espri anlayışı ne hayata dair plan ne eğlence falan... hiçbir şey yok. ot gibiler.
devamını gör...
iktidar sayesinde son 10 yılda fakir bir memleketlisini göremediğim şehir.
devamını gör...
çay deyince akla gelen şehirdir.
devamını gör...
6 ay yaşadığım şehir . küçük ama doğası çok güzel olan şehir.insanları çay sayesinde zengindir.yemekleri de pek güzel değildir.
devamını gör...
doğası ve çayıyla adından söz ettiren türkiye'nin karadeniz bölgesindeki şehirdir.
devamını gör...
karadeniz bölgesinde ayder yaylası meşhur olan ilimiz.
devamını gör...
10.
insan memleketinin insanını hiç sevmez mi? sevmiyor işte yine de mükemmel yer mis gibi hava var her yer yeşillik amma velakin sakın ha denize girmek için gelmeyin sürekli yağmur yağıyor
devamını gör...
doğu karadeniz'de yeşille mavinin buluştuğu şehir. şehrin futbol takımı da aynı renkleri taşımaktadır.
devamını gör...
ülkemizin en güzel yayla ve köylerine sahip karadeniz ili. yaz aylarında farklı bölgelerden çok sayıda insan bölgeye akın eder.
devamını gör...
karadenizliyim diye söylemiyorum ama bence herkesin görmesi gereken bir yer , samimi ve sıcak bir ortam var
devamını gör...
insanları dışında ki her şey mükemmel. kapalı görüşlü olmalarından kaynaklı çoğu kişi gitmeye çekiniyor. istanbul'a gelip medeniyetle buluşanlar arasında çok harbi insanlar çıkabiliyor.
devamını gör...
15. (tematik)
türkiye istatistik kurumu (tüik) verilerine göre nüfusu 344 359 kişi olan şehirdir.
devamını gör...
insanları rizelileri sevenler ve sevmeyenler olarak ikiye ayrılan il. sevmeyenler de sırf hava olsun diye sevmeyenler ve memleketlilerini sevmeyip onlardan farklılaşanlar olarak ikiye ayrılır. genelde milliyetçi fakat ayrımcılık yapan insanlardır. şehir dağ ve denizin arasında kaldığından deniz doldurularak inşa edilen alanları çoktur. temel geçim kaynağı çaydır. turunçgil de yetişir fakat sanayide kullanılmaz. pazarda satılır ya da yenilir. insanları çok hızlı ve rize ağzıyla konuştuğundan lazca konuştukları sanılabilir fakat lazca rize'de genellikle pazar, ardeşen, çamlıhemşin ve fındıklı ilçelerinde genelde köylerde konuşulan başka bir dildir. diğer küçük şehirlerle kıyaslandığında daha sosyal imkanlarının daha fazla olduğu söylenilebilir.
devamını gör...
insanları daima sinirli, agresif ve kavga çıkarmaya meyillidir, ayrıca arapları çok severler. yalnız rize merkez ve bir kaç ilçesi böyle. pazar, fındıklı çok farklı.
devamını gör...
şeriat ateşi ile yanıp sönen lazların memleketi. yolda karşınıza aniden sakallı cübbeli birisi çıkma ihtimali yüzde yüzdür.
devamını gör...
çay yetişen güzel bir ilçe.
devamını gör...
ayder yaylası gibi doğası ve yeşilliği dışında başka sevilecek bir şey göremediğim bir şehir. 1 haftadan fazlası aşırı sıkıyor.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"rize" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim