barsel yazar profili

barsel kapak fotoğrafı
barsel profil fotoğrafı
rozet
karma: 4537 tanım: 1294 başlık: 260 takipçi: 15

son tanımları


kamp yapmak

türkiye'de en çok karadeniz yaylalarında yapmak istediğim aktivitedir. özellikle huser yaylasında kamp yapmak mükemmel olur.
devamını gör...

yazarların en son izlediği film

ölü ozanlar derneği filmi.
devamını gör...

hatıra olsun diye saklanan garip nesneler

ablalarımın düğün davetiyeleri. ömrüm boyunca saklayacağım ve her gördüğümde hüzünleneceğim davetiyelerdir.
devamını gör...

fahrenheit 451

rad bradbury tarafından yazılan bir kitaptır. içerik olarak itfaiyecilerin yangın söndürmeyi değilde yangın çıkardığı bir işi yapan adamın etrafında dönmektedir. kitap okumanın, evinde bulundurmanın hatta kitaplardan bahsetmenin bile yasak olduğu dönemden bahsetmektedir. bunları yapmanın ceza olduğu hapis cezası verildiği hatta gerekirse kitaplarla birlikte insanlarında yakıldığı bir dönemdir. ancak montag adlı başrol itfaiyeci karakterimizin bu yaptıklarının yanlış olduğunu anlayıp itfaiyeci arkadaşlarına ve hükümete karşı çıkıp isyan eden gruba katılıp kitaplarla ömür geçirmek istemesini konu ediniyor. güzel bir kitaptı okuduğuma pişman değilim. ancak üslup olarak farklı bir yazar. benim bazı yerlerde okurken zorlandığım oldu üslup yönünden.
devamını gör...

şu an dinlenen şarkıdan bir cümle

kafa sözlük yazarlarının şu anda dinlediği şarkıdan birer cümlenin yazıldığı başlıktır. benim şimdi dinlediğim şarkıdan bir cümle de "ne yalnızlık ne de yalan üzmesin seni".
devamını gör...

kadın erkek eşit mi sorunsalı

müge anlı'nın dediği gibi "eşit falan değiliz. kadın erkeği doğurur, erkek kadını doğuramaz".
devamını gör...

yazarları en çok güldüren film

kemal sunal'ın her filmi beni güldürmüştür. bu yüzden beni en çok güldüren bir filmi değil en çok güldüren kişiyi yazabilirim. usta oyuncu kemal sunal. allah rahmet eylesin.
devamını gör...

başarının sırrı

başaracağına inandığın tasarıyı kimseyle paylaşmamak. yoluna taş koymayacak kimse yoktur. en yakınında bile başaracağını düşündükleri andan mobbing uygulayarak seni aşağı çekmeye çabalayacaklar. buna izin vermek istemiyorsanız planlarınızı kendinize saklayın. sessizce başarın. başardıktan sonra haykırarak başarınızı konuşabilirsiniz.
devamını gör...

az bilinen görgü kuralları

babanız sizden hafif veya önemsiz bir şey istediğinde onu babanıza atmamanız gerek. ayağa kalkıp eline vermeniz gerekiyor. mesela kumandayı önüne fırlatmayın. bir zahmet kalkıp eline verin. afedersiniz ama köpeğe kemik atar gibi davranmayın.
devamını gör...

sınavda 5 soruya 3 dakika veren hoca

29 tane paragrafı uzun soruya verilen 20 dk süreyi çok bulan sayın fizyoloji hocacım burdan sana sesleniyorum. olacak iş değil. yaptığınız insanlığa aykırı. virüsü biz çıkarmadık. lütfen bizden çıkarmayın hıncınızı.
devamını gör...

yazarların en sıkıcı özelliği

üzgün bir olay yaşandıktan sonra olayın üzerinden bir hafta geçmeyene kadar gezmeyi, eğlenmeyi yasaklıyorum kendime. sanki gülsem o olayı hiç takmıyormuşum algısı yaratılır düşüncesine giriyorum ve eğlenemiyorum. çok sıkıcı bir huyum bu. bu yüzden arkadaşlarımla tartıştığım bile oldu. beni dışarı çağıran birine " saçmalama 5 gün önce şu olay yaşandı" falan diyorum. çok saçma ama böyleyim işte.
devamını gör...

normal sözlük yazarlarının hobileri

kitap okumak en büyük hobim. yalan dünyadan beni alıp hayal olan ama mutlu olduğum dünyaya beni sürükleyen tek şeydir kitap okumak.
devamını gör...

kelebekler de ağlar

mükemmel bir kısa filmdir. arka fonda kemanı ağlatan adam namıyla bilinen farid farjad çalıyor. günümüzde kelebeğin ömründen daha kısa ömürler yaşayan çocukları düşünürsek o kısa filme kelebekler de ağlar ismini vermek tam yerinde olmuş.
devamını gör...

şebnem ferah'ın en güzel şarkısı

her şarkısı efsane olan bir kadın. onun şarkıları arasında ayrım yapılamaz bence. eurovision yarışmasında türkiye'yi temsil etse kesin kazanır. ona rakip olabilecek kimse yok.
devamını gör...

kendini kandırma sözleri

kendisi bilir. kendi kaybetti.
devamını gör...

kişinin büyüdüğünü fark ettiği anlar

kişinin büyüdüğünü fark ettiği anların soruduğu başlıktır. istemediği bir şeye hayır diyebildiği ve bundan memnun olduğunu fark ettiği andır.
devamını gör...

tiktok'un dünyanın en çok indirilen uygulaması olması

dünya üzerinde saçma insanların çok olması sebebiyle daha da çok indirilecektir. sözlük uygulamaları ya da bunun gibi yararlı uygulamalar ikinci üçüncü planda bile değil. planda yararlı uygulamalar indirmek yok bile.
devamını gör...

en sevilen sezen aksu şarkısı

ünlü olduğu için sanatçı olan değil, sanatçı olduğu için ünlü olan insanlardan biridir sezen aksu. her şarkısı çok güzel ve derin anlamlar taşımaktadır. benim en sevdiklerimden birisi de "kurşuni renkler".
devamını gör...

biyoloji sınavlarının zorluğu

biyoloji dersi başlı başına bir dil öğrenmek gibi çünkü çokça terim içeriyor. o yüzden sınavları da çok zor oluyor.
devamını gör...

zenginlik belirtileri

verilen paranın üstü kalsın bile demeden bırakıp gitmektir.
devamını gör...
devamı...

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim