öne çıkanlar | diğer yorumlar

1994 yılı abd yapımı, baş rollerinde jim carrey ve jeff daniels'in oynadığı, zamanının en iyi, bir neslin güle güle izlediği, repliklerini ezberlediği komedi filmi.. jim ağazlı tabirini lugata sokturan film..
devamını gör...
defalarca izlediğim süper komedi filmi. ekstrem bir mizah anlayışına sahiptir. bu yüzden kimini gülmekten yerlere yatırır kimini ise ortamda biri osurmuş gibi rahatsız eder. özellikle amerikalıların ciddi kısmı bu filmden nefret etmektedir. bunu çok abd'liden duymuşumdur. jim carrey'nin akıl almaz yeteneği ve jeff daniels'ın sempatik ve doğal komikliği birbirini müthiş tamamlamaktadır filmde. lauren holly de hem güzelliği hem de başına gelen deli saçması olaylara verdiği tatlı ve inandırıcı tepkilerle tam not alır yapımda.

cıvık ama eğlenceli komedi unsurları kadar lloyd ve harry'nin absürt dostluğu da filme artı puan kazandırır. bunlara eklenen bir dolu renkli yan karakter, güzel bir hikaye ve sayısız maceralı olay süper bir sonla tamamlanarak bu filmi ayrıcalıklı yapar. bana göre eşsiz bir komedi filmidir.

bu arada bence devam filmi salak ile avanak geri dönüyor'un imdb'de hakkı yenmektedir. ilk filme gayet yakışan bir yapımdır o da.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"salak ile avanak" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim