1.
yerinde kararınca ve uzmanı ile danışılıp tartışılmış psikofarmaka tedavisi olumlu ve zorunludur. kendi kafana göre ilaç almak veya tedaviyi yarıda bırakmak, bir yakının tavsiyesine uymak, cahilce yapılan paylaşımlara kanıp karar vermek gibi zararlı şeyler tehlikelidir, tavsiye edilmez.
(bkz: kim korkar sosyal fobiden)
devamını gör...
günde 2 saat taksim yazıyorum. 2 de malt yerli bira.

not: 2 saati aşığın an tedavi oldun demektir. paramı isterim.
devamını gör...
(bkz: durumumuz yoktu okuyamadık)

#66185 burada en açık hali olarak yazdım.
buna ek olarak 90'lı yılların sonundan itibaren doğan modeller psikolojik rahatsızlıkları ile övünür şekilde karşıma geliyor siz sosyal fobinizle övünmeyin.
#326920 no'lu tanım ise en ulaşılabilir ilaçtı bir zamanlar, pandemi sonrası bu ilaçtan bol miktarda kullanabilirsiniz.
devamını gör...
bipoları tetikler bu meretler. kişiyi hiperaktif yapar. kafa manikataklara sürüklenir. böyle sıkıntılar yaşadığınız takdirde psikaytrınıza başvurunuz. uyku düzeni bu hususta acayip önem taşır.
devamını gör...
sosyal fobi, yeni kılavuzlarda sosyal anksiyete bozukluğu olarak geçer. sosyal anksiyete bozukluğu için en çok önerilen tedavi antidepresan tedaviler ve bilişsel davranışçı terapidir. zeminde insanlar arası ilişki kurmada sorunlar belirginse psikodinamik psikoterapi de faydalı olur. antidepresan tedavilerden hemen hepsi kullanılabilir ancak en sık kullanılanlar essitalalopram, sertralin, fluoksetin ve paroksetindir. bunlar bazı kişilerde tam iyileşme sağlayamasa da yüzde 70-80 oranında iyileşme ile işlevselliği önemli ölçüde artırır. iyileşmenin kalıcılığı için terapi önemlidir.
devamını gör...
esasen ilaç alayım sosyal olayım, konuşup anlatayım şeklinde bir mamül henüz piyasaya sürülmedi, kafa boşsa zaten vaka umutsuzdur...
kullanılan bütün maddeler kişiyi gevşetip, ruh halinin "normal" durumda kalmasına yardımcı olur. üst başlık anksiyete, gerginlikle gelen huzursuzluk denebilir, sebebi bulunmayabilir. o yüzden kendini bil diye bir laf var.
bütün eczane ve esrar, mantar, amfetamin, alkol, tütün, afyon ve türevleri... artık ne varsa işte bahsedilen ilaçlar. bazen bir tabak yemek veya tatlı bir söz yine ilaçtır...
psikoloji psikologlara bırakılamayacak kadar önemlidir diye de bir söz var. bu sebeple kişi bilinçli olup kullandığı şeylerin fayda-zarar hesabını iyi yapabilmelidir ki çoğumuz yapamayız, yasakların kökeni bilinçsiz toplumdur.
altın ölçü;
"faydanın zarardan çok olması"
asla denk olmaz. bu yüzden yaramıyorsa içme kardeşim derler.
devamını gör...
cipralex,zyzapin, paxera bir de risperdal
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"sosyal fobi tedavisinde kullanılan ilaçlar" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim