11 yıllık sözlük yazarlığımda vardığım enteresan sonuç. zira az kazanıyorum diyen yok. esnafım diyen yok. alayı doktor, mimar, mühendis ve avukat. olmayan da zaten bu bölümleri okuyor. istisnalar hariç tabi. köylüyüm diyen yok, tarhana çorbası içen yok. mahmood, nescafe, vip gibi az kazananların içtiği kahveden içen yok. zaten tipler de kusursuz. çirkin kız ya da tipsiz erkek yok. müzik zevki olarak arabesk dinleyen de çok az, pop dinleyen baya az. geneli metal ya da rock dinliyor. çoğunlukta bir kraliyet ailesindenmiş gibi davranma hali var. ulan hepiniz lord/lady misiniz? ailesi köyden olan, tarlaya giden, çizmeyle çalışan hiç mi yok?

bazı başlıklarda birileri tespit yapıyor ve "köylülük belirtisi" diyor. bunu diyen kişileri hakikaten merak ediyorum. hülasa uzun yıllardır gözüme çarpan garip bir sonuç bu. subjektif bir çıkarım tabi. muhakkak vardır "dükkan" sahibi olan.

au revoir.
devamını gör...
yalan bunlar kardeşim. ben masabaşı çalışıyorum, çiftçilik var, eth madenciliği var, emtia alıp satma var var da var anasını satayım ne bok yediğim belli değil ama fakirim sonuçta.
devamını gör...
(bkz: instagram etkisi)
devamını gör...
ne yapmam gerektiğini anlamadığım başlık. daha az ücretli bir iş mi bulmam gerekiyor ?
devamını gör...
köylü yazardan ironiler var olduğu sürece katılamayacağım önerme.

hadi ben meşe palamudu görmemiş pembe götlü bir şehir çocuğuyum, beni geç. yani bilemiyorum altan...
devamını gör...
ohaaaa ben zengin miyim? nasıl hiç haberim olmaz? çok mutlu oldum şuan.
devamını gör...
yaaaa zengin olduğumu neden daha önce söylemediniz çok kırıldım, küstüm oynamıyorum ben.
devamını gör...
köylü olan ben. hatta yörük oğlu yörük derler bana ve uygun gördüler babamın lakabını. adım oldu çakır, çakıroğlu...
devamını gör...
öyle bir başlık ki zerresi bana isabet etmiyor.

ben yokum siz devam edin.
devamını gör...
zenginlik bilinemez ama çoğunluğun ofiste bilgisayar karşısında çalıştığı ya da telefonuyla hemhal olabileceği bir rahatlıkta bulunduğu farz edilebilir. tarlada, sokakta çalışan insanın iş yerinde sözlük takip etmesi zor olur.
devamını gör...

bob marley’e bir muhabir şöyle sorar: “zengin bir adam mısınız?”. bob marley soruya karşılık şu soruyu sorar: “zenginlik derken ne demek istiyorsunuz?” muhabirin cevabı: “çokça mal varlığınız bankada bolca paranız var mı?”. bob marley tereddüt etmeden hayatının felsefesini açıklar gibi; “mal varlığı seni zengin mi yapar? benim o tarz bir zenginliğim yok. benim zenginliğim “yaşam”, sonsuza dek…”
devamını gör...
bir tespit.

benim açımdan doğru bir tespit. gaddemit! hem zenginim, hem malım mülküm var, hem de muhteşemim. bahsedilen markaları da bilmem etmem. (bkz: bu ışıltılı hayatı ben seçmedim) tamam mı?

güzel sözlük kızları ve de yakışıklı sözlük erkekleri eqlesin! bana her ikisi de uyar.*
devamını gör...
homeofisimde iki yıldır kpss hazırlanıyorum teşekkürler :')
devamını gör...
işsiz olarak bu genellemeyi çürütüyorum! saygılar.
devamını gör...
ben neden o genelleme içinde değilim, neden istisnayım ben?
devamını gör...
ofis insanıyım ama fakir. teşekkürler.
devamını gör...
ben elendim siz devam edin zira ofis insanı oldum zengin olamadım...
devamını gör...
ise yarasınlar biraz genç işsiz yazarlar var :)
devamını gör...
cebimdeki 20 tl nin bundan haberi var mı peki?
devamını gör...
aslında olağan bir şey. zenginliği saymazsak sözlük gibi platformlarda yazan insanlar bir tık daha seküler mi desem ne desem? anladınız siz. yazıyorlar bir kere, kendilerini ifade edebiliyorlar. instagram'da yanında lokumuyla sunumlu türk kahvesi yapıp eltimle çıldırmacalar ya da dağlık bir yerde arabasının önünde poz veren tipler değiller (yani çoğunluğu). az da olsa farklı düşünen, araştıran, muhalif olan azınlık bir toplum. bu gibi insanların da ofis insanı ya da bahsedilen kesimden olması ya da olacak olması şans eseri değil haliyle.
rahatsız olduğum asıl konu yaşadıkları ülkeye ellerinden geldiğince yabancı kalmaya çalışmaları(!), işte bu halleri onları komik bir duruma düşürüyor.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"sözlük yazarlarının genelde zengin ve ofis insanı olmaları" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim