#netflix filmleri
drama / korku / gizem
puan ver

öne çıkanlar | diğer yorumlar

türkçesi ayrıcalık olarak çevrilen 2022 yapımı korku - gerilim tarzında alman yapımı bir filmdir.
açıkçası bana bu korku veya gerilim işlemedi. sırf bir film yarıda kalmasın diye bitirdim. zengin bir çocuğun ve arkadaşlarının başına gelen acayip mi acayip olaylar işlenmiş. her türden korkulu temalar işlenmiş ama olmamış be gülüm.
devamını gör...
bir felix fuchssteiner ve katharina schöde filmidir.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
filmin senaryosunu da yönetmenler felix fuchssteiner ve katharina schöde sebastian niemann ve eckhard vollmar ile birlikte yazmıştır. filmin başrollerinde max schimmelpfennig, lea van acken, tijan marei, milena tscharntke, lise risom olsen, roman knizka, horst janson ve nadeshda brennicke oynamıştır.

filmin türkçe de "ayrıcalık"tır. okudukları okul ve ailelerinin maddi durumları ile yaşıtları olan diğer genç insanlara göre ayrıcalıklı bir konuma sahip oldukları düşünülen gençlerin hayatları aslında sandıkları gibi değildir. işin aslı bu gençler bir yalanı yaşamaktadır ancak bunun farkına varmaları için ciddi bir zaman geçmesi ve çok da hoş olmayan olaylar yaşanması gerekecektir.

dünyanın her yerinde insanlar bir araya gelip farklı tarikatlar kurup hazır bu grupları oluşturmuşken de tapacak bir varlık bulurlar. genelde bu varlık tanrı iken bazı durumlarda şeytani varlıklar da tapınma nesnesi olabilmektedir, tıpkı bu filmde olduğu gibi.

izlediğim vasat korku filmlerinden biri oldu bu film de. yine de bir zaman kaybı olarak görmedim bu filmi. zaman doldurmak için izlenebilir.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"the privilege" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim