1.
julian casablancas'ın 2014 yılında çıkartmış oldukları albüm.
devamını gör...
2.
sanıyorum dinlediğim en nevrotik albüm. içim çıktı lan.

5 sene önce çıktığında kulağımın arkası ile dinlemiştim, çok da etkilememişti beni. sanırım bazı albümlerin büyüsünü yakalamak için belirli yaşanmışlıklar da gerekiyor sözlük.

julian casablancas yapmış yine yapacağını. mis gibi bir human sadness var ki insanı elektronik acılara boğuyor lanet.

yine aynı şekilde take me in your army dinlerken insanın boşluğa sarılası geliyor.

bak mesela, xerox insanın önce temizlenip sonra kirleneşini getiriyor. sonra temizlenip önce kirleneşini ya da. ya da. ya da.

dare i care örneğin, başına kötü bir şey gelecekmiş gibi hissettiriyor insana, ancak parça oldukça ritmik eğlenceli filan.

johan von bronx diğer şarkılara nazaran eski julian tarzına benzemiş. sanki neydim ne oldum demek istemiş de 'ben demeyeyim siz anlayın'a getirmiş olayı piç.

crunch punch albümün en sakat şarkısı (nokta)

m.utally a.ssured d.estruction ''kavgaya giderken dinlecek şarkılar listesi''nin üst sıralarında yükseldi, bundan sonra böyle!

ve işte albümün zirvesi: where no eagles fly hem eğlenceli, ritmik, hem eski julian hem de yeni, hem kalabalık hem çok yalnız, hem arsız hem de çekingen... dehşet iniş çıkışlar mevcut. düzensiz bir sound ve taş gibi julian casablancas yorumu. why can you not be more like me? bitmez bu dostluk ve düşmanlık.

son olarak; off the war bir çeşit ''my baby shot me down'' etkisi yarattı, içimde geziniyor.

sözün özü, mis gibi bir albüm olmuş. yıllarca dinlenir. yeri arşivdir. yükselişleri, çıkışları, bağırışları, duruluşları, sakinliği, dalgınlığı, argınlığı, bıkkınlığı ve yeniden sinirlenişi bol bu albümün.

evet, dinlediğim en nevrotik albüm.
devamını gör...
3.
julian casablancas'ın 2014 yılında çıkartmış oldukları albüm.
devamını gör...
son şarkıları alien crime lord ile experimental-noise-hypnagogic pop'un sınırlarını zorlayan ve cidden bir şeyler denediğine inandığım nadir gruplardan biridir.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim