yok artık dedirtmiştir.
belki de doğrusu ''var artık '' demektir.

türk hava yolları a.ş. yönetici maaşları ve şişkin kadro sayısı:

genel müdür: 1.400.000 t.l.
genel müd. yard. 8 kişi: 1.260.000 tl ( her birisi)
departman başkanları 41 kişi: 700.000 tl.
dep. başkan yardımcıları 53 kişi: 490.000 tl
sayısı 100 ün üzerinde müdürler : 350.000 tl.

thy eski başmüfettişi bilal yıldız'ın beyanatı.
bu şirket borsaya kote olmuş, halkın hissesini alıp umut beslediği bir şirket.

mecburi edit: hangi dünyanın en büyüğü? yurt dışı hatlarının neredeyse tamamı zarar ediyor. politik amaçlı açılmış route lar ve yapay bir büyüklük söz konusu.
ayrıca dünyada hiçbir global şirket her ülkede aynı maaşı vermez. o ülkenin şartlarına bakar.
ve de ayrıca asıl konu 1 adet genel müdür maaşı bile değil. altındaki yönetici kadroları ve maaşları.
ilaveten; muhtemelen asgari ücretli bir yandaş tarafından ne var bunda denilmiş ücretlerdir.


thy' nin kesinleşen bilançosunda, vergi usul kanunu geçici 33. maddesi gereğince 31.12.2023 tarihinde vuk bazlı kayıtlarda enflasyon muhasebesi uygulanmıştır. enflasyon muhasebesi uygulaması öncesi yasal kayıtlarda (vergi usul kanunu'na göre tutulan kayıtlarda) 41.585.120.658 tl / 1.35 milyar dolar geçmiş yıllar zararları bulunmaktadır
devamını gör...
inanılmaz değildir. dünyanın en büyük havayolu şirketlerinden birinin genel müdürünün 40.000 dolar maaş alması bence normal.

mecburi edit: thy çalışanıyım.
devamını gör...
global işlerde maaşları sektör belirler. gemi kaptanı uçak pilotu zambiyada da, norveçtede da aynı maaşı alır. havayolunun müdürüne pilotun maaşının yarisini veremezsin.
ayrica çok düşük maaşlar bunlar.
benzeri şirketlerde yöneticiler 2 yuz 3 yuzbin dolar maaş alıyor.
american airlines ceo robert ısom brought in a total of $31.4 million last year.
www.google.com/amp/s/skift....
devamını gör...
vay be paralara bak. iki gün rapor alıp işe gitmesen 1'e 1 bile kesilse 100 bin lira kesiliyor. şubat aylarında işe gitmediğinde bazı işyerleri 1'e 3 kesiyor, öyle olsa 300 bin. başka bir deyişle aşağı yukarı 18 asgari ücret. aylık maaş zaten yaklaşık 90 asgari ücret. afiyet olsun. pişkin pişkin hâlâ zam istiyorlar mı acaba.

bu olayı başka bir yerde daha gördüm, dolar olarak hesaplayıp yurtdışı ile aynı demişler. orada bakış açısı şu olmalı bence, yurtdışında adam aylık 50 bin dolar alıyorsa ve asgari ücret 2 bin dolarsa 25 maaş alıyor. buradaki rakamı dolara çevirince yine 50 bin dolar etse bile 90 asgari ücret ediyor. madem öyle bizim maaşlar da 2 bin dolar olarak hesaplansın o zaman, asgari ücret yaklaşık 70 bine fırlıyor. yurtdışı maaşıyla kıyaslarken piyasasına değil ülkenin ekonomik koşullarına bakmak gerek.
devamını gör...
yukarıda sayılan büyük havayolu şirketlerinden hangisi kamu iktisadi teşekkülüdür ? hepsi global, borsada hisseleri olan, binlerce hissedarı, yatırımcısı, profesyonel yöneticileri olan şirketler. havayolu müdürüne pilotun yarısı maaş veremezsin diyen kafaya demek lazım, o yöneticiler kartal imam hatip mezunu, ak gezen olmasalar çay ocağında şeyh kerameti anlatacak herifler. british airways'te huzur hakkı mı var ? luthfansa yeni uçak alınca apronda deve mi kesiliyor ? thy'de hamza yerlikaya yönetim kurulunda. varig havayolları'nda neymar genel müdür mü ?

pandemi zamanında turistler için çalışanların giydiği maskelerin üzerinde ingilizce ''korkma ben aşılıyım'' yazmasını savunan türbanlı bir ak besleme vardı. bu akp gider de bunların kafa yapısı gitmez.
devamını gör...
müdürler için verilen rakamların yanlış olduğu maaşlardır. ayrıca muhtemelen diğer belirtilen rakamlar 3'er aylık dönemdeki çift maaş ve ikramiyelerle alınan rakamlardır.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"thy'deki inanılmaz maaş rakamları" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim