türk milletinin köklerini tanıması, hatırlaması ve unutmaması için çekilen diziler. elbette yanlış olan şeyler de var ama belgesel değil sonuçta. hiç hatırlamamaktan iyidir diye düşünüyorum.
devamını gör...
ertan özyiğit keltosu var bunların arkasında. sinsi ve megalomandir.
devamını gör...
türk milletinin büyük resmi görebilmesi ve dış mihrakları daha anlayabilmesi için çekilmiş veya çekilmeye devam edilen yapımlardır. kemik izleyici kitlesi herkesin malumudur. ülkenin ne halde olduğuda bellidir. ayrıca bu diziler mantık hataları ile doludur, orası ayrı bir gerçek.
devamını gör...
içlerinden bir tanesini severek izlediğim ama "yıkılış" versiyonu da çekilmedikçe samimi bulmayacağım dizi serisi.
devamını gör...
insanları tarihi hakkında meraklandırmak adına yapılmış olabileceğini düşündüğüm diziler.
ben izlemem ama izlenmesi gerektiğini düşünüyorum en azından namus töre diyen dizilerden iyidir.
devamını gör...
her ne kadar yanlış bilgilerle doldurulsa da son zamanlarda milli değerlerimizin halkımız tarafından benimsenmesinde büyük rol oynadığını düşünüyorum.
devamını gör...
bozdağ yapımcılık açıkladı: kapanış türkiye diye çıkacakmış
başrol belli
devamını gör...
19. yüzyılla ortaya çıkan milliyetçilik akımının ''ağzına pisletmiş'' yapımcıları barındıran dizilerdir. bilemiyorum belki hepsi aynı yapımcıdan çıkıyordur. hiç izlemedim, izleyen insan da yok çevremde. sosyal mecralarda kılıçla dizi izleyenleri gördüm ve hayvani siyasal-islam pompaladıklarını okudum. insanlar bunları gerçek sanıp, inanıyor ya, valla bu kandırıkçılık, dünyanın en büyük cezasına mahkum edilmeli. kardeşim sen eğer atalarını anlamak istiyorsan birazcık iran kültürünü ama çok daha fazla bizansı okumalısın. ataların için bizansı oku, öğren ve dinini içinde yaşa. bir gün bu yapımcıların sokağa çıkacak yüzleri olmaması dileğiyle.
oyunculara laf söylemek bana düşmez, bildiğim kadarıyla trt oyuncuları haftalık yani aksamadan paralarını alıyorlarmış. tercih ediyor olmalarını bir yere kadar anlarım. ben oyuncu olsaydım kabul eder miydim, tabi ki hayır. en büyük hayalim trt binasını çevreyen duvara işemek olduğu için kabul etmem gibi bi durum söz konusu bile olamaz.
devamını gör...
birkaç dakikadan fazla maruz kalınca direkt zombiye dönüştüren kafada fes çıkartan diziler.
devamını gör...
aklıma yugoslavya dağılırken '' biz dizi izliyorduk'' sözünü getiren başlık.

''yatış türkiye'' ile son bulmasa bari.
devamını gör...
proje dizilerdir.
devamını gör...
dizilerin tarifini veriyorum

- salt kötü karakter
- salt iyi karakter
- iyi karakterin yanında hain ve tayfası
- hiçbir zaman konuşulmamış içine osmanlıca bazı kelimeler serpiştirilen uydurma dil

şimdi bunları karıştırmak kaldı iyi karakterimiz hem içte ve dışta düşmanlarla "mert" bir şekilde mücadele eder ve sürekli savaşır ve devleti
güçlendirir insanların refahını arttırır islamiyeti yayar.

peki bunu izleyen gariban anadolu insanı ne ertesi gün haberleri açınca: "içte; cehape dışta; dıj güçler bizi rahat bırakmıyor" diyen bir devlet reisi gördüğünde hemen resmi tamamlıyor ve diyor ki: "şu vatan hayinlerine meydanı bırakmayalım" ve ampule basalım seçim akşamı kornaya basalım. ve proje tamam.

bunu anlayabilenlerin medyanın gücünden haberdar olması lazım ve içeriklerin ona nasıl bir mesaj verdiğini, onu neye itmek istediğini, sürekli düşünmesi ve eğer düşüncesi yanlış ise ona karşı gardını almalı veya izlemeyi tamamen bırakmalı, tayyib'in dirilişi varsa gavurunda netflixi var ikisine karşıda çok dikkatli olmak lazım ve ben zehirlenmem deyip de kendine güvenmemek lazım bu iki zehirden de zehirlenenlerin tamamı kendine güvenip, medyanın gücünü hafife alanlardır.
devamını gör...
nizam-ı gereksiz dizileri...
devamını gör...
anakronizmin bol bol olduğu, dizideki moğolların, haçlıların falan filan anadolu şivesi ile konuştuğu, ana karakterlerin ordulara bedel olduğu sci-fiction türk tarih dizileri.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"uyanış diriliş kuruluş dizileri" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim