1. (tematik)
roma mitolojisinde jüpiter'in ve juno'nun oğludur. ateşin ve yanardağların tanrısıdır, sanatın, silahların, demirin ve tanrılarla kahramanların zırhlarının üreticisidir. yunan mitolojisinde vulcan'ın karşılığı olan tanrı hephaistos'dur.
devamını gör...
merkür adlı gezegenin enberi noktasının presesyonu adını verdiğimiz hareketini açıklayabilmek için, güneş ile merkür arasında bir yörüngede dolandığı iddia edilen hayali gezegen. öyle bir gezegenin olmadığı ve merkür'ün bu hareketinin asıl nedeni, genel görelilik teorisi ile kanıtlandı.
devamını gör...
(bkz: m61 vulcan)
devamını gör...
pink floyd'un 1972 yılında albüm kayıtlarını yaptığı stüdyonun adı.
devamını gör...
roma mitolojisi'nde ateş ve yıkım tanrısıdır.
devamını gör...
amd'nin dx teknolojisine rakip olarak çıkattığı render teknolojisi.
devamını gör...
star trek evreninin her bakımdan en gelişmiş ırkı desek sanırım yanlış olmaz. uzun yaşarlar, hislerini kontrol altına alıp üzülmeden, sinirlenmeden, kırılmadan yaşarlar. her hareketleri mantık çerçevesindedir. en bilindik vulcanlı ise mr. spock'tır. dünya ile ilk temas eden uzaylı ırkıdır aynı zamanda. star trek first contact filminde bu konu işlenmiştir. ayrıca pon farr dedikleri cinsellikle ilgili bir süreçleri vardır ki aman aman... sevişemedikleri için ölebilirler o derece.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"vulcan" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim