tahmini tabii ki. kimse tam olarak ne izlediğini bilemez ama kim neyi ne kadar izlemiş bir görsek güzel olur diye düşündüm.
benim kendim için tahminim en azından 500 film bundan fazla olur az olmaz. çoğunu da iki ya da üç kere izlemişimdir. şimdi saat hesabından film sevmeyen biri ömrümden ne kadar zaman verdiğimi hesaplar ama neyse konumuz o değil.
cevabım: 500.
devamını gör...
üşenmedim hesaplamaya kalkıştım. evimizin karşısında yazlık sinema vardı. haftada üç film. birini kaçırırsak ikisine giderdik. yaz aylarını 10 hafta saysak beş yılda 100 film eder, kışın hafta sonları sinemasız geçmezdi. hadi onu da yirmi hafta sayalım, beş yılda 100 de oradan ekleriz. tek kanallı trt zamanı her cuma gece yarısından sonra korku filmi, her cumartesi akşamı salon komedisi, her pazar sabahı kovboy filmi derken haftada üç film de oradan gelir. yılın yarısında izlemiş olsak, üçyüz küsur da ekrandan izlemişizdir. bir de tabii hafta içi okul kırıp gittiğimiz sinemalar var. bu hesapta daha lise bitmeden 500'den fazla film izlemişimdir. ondan sonra seksenlerde video kaset kiralanan zamanlarda manyağa bağlayıp bir gecede iki film izlemeceler, vcd playerlar, dvd playerlar, sonra internetin icadı, torrent, korsan siteler, paralı online platformlar derken binlercedir.
devamını gör...
saymak istemiştim ama buna hem geç kalmıştım hem de baya zaman alıcı olacağı için vazgeçmiştim. (kitaplar için de böyle. -_- tahminden çok kesinlik severim ama olmadı.)

ortalama (benim açtığım yabancı film)350'dir bence. çünkü ben dizilerden çok film seviyorum. hem sıkıcı olmuyor hem de çok internetim gitmiyor. (:
diziler 20-30 bölüm ise izlerim. üstü aşırıya kaçıyor. 7-10 sezonda ben 2-3 sezon dışında devam ettiremiyorum. ve bu yarımlıkla sonu göremiyorum, benim için çok sinir bozucu bir durum...
devamını gör...
bilemem zira izlediğim filmlerin listelemesini yapmadım veya online platformlarda kaydını tutmadım. aslında imdb vb. platformlarda gördükçe rating verseydim eski izlediklerime ve yenileri de puanlasaydım tama yakın sonuca ulaşabilirdim bu kadar sene içinde.

10.000 civarıdır diye tahmin ediyorum. çocukluğumdan üniversiteye kadar haftada minimum 5-10 film izlerdim. ki 20'yi geçtiğim de çok olmuştur. bu, üniversite dönemimde de öyle hatta bazen daha da yoğun devam etti.

2000'lerin sonlarına doğru biraz kaotik gitmeye başladım ve bazen aylarca film izlemediğim olurdu ama bazen de günde 3-4 film izlerdim.

son 10 senedir falan epey azaldı sanırım film izleme sıklığım. senede 50-100 film ortalamasıyla gidiyorum galiba artık. gene de bazı seneler eskideki gibi çok film izlemişimdir.

izlediklerimin yarısı kadarı korku filmidir.
devamını gör...
konu, tür ya da dönem üzerinden film önerisinde bulunabilecek kadar film izledim.
devamını gör...
ımdb top 250 deki filmlerden 232 sini izledim, bi 200 film de ekstra izlemisidmir herhalde 450 kusur falandır.
devamını gör...
liseden önce tv de ne yayınlanırsa izlerdim. hatta gazetelerde günlük yayın akışı olurdu oradan bakıp ne izleyeceğime karar verirdim.

lisede her hafta sonu film izlerdik vcd den. cuma akşam, cumartesi sabah akşam, pazar sadece sabah. tahmini 6 film falan ederdi her hafta.

üniversitede ise günde 4 film izlediğim, yurttan çıkmadığım bi karanlık dönem var ki sormayın. ilk iki sene neredeyse bu şekilde geçti hayatım. sonra one piecr diye bi animeye sardık, sarmaz olaydık. hala daha bitmedi lanet giresice.

yetişkinlikte eklenince bi tahmin yürütmek zor ama 3-5 bin vardır sanırım.
devamını gör...
sadece türkan şoray filmleri 250 yapıyor bende. bununla birlikte belgin doruk filmleri, neriman köksal filmleri derken bireysel her oyuncunun filmlerini sayarsam 1000 i geçer. yeşilçam yalnızca kemal sunal’dan ibaret olmayan, öncesinde sayısız siyah beyaz filmi barındıran bir sektördür. ve ben günde 7-8 film bitirdiğimi hatırlıyorum karantina döneminde. film konusunda rakip tanımıyorum dolayısıyla.
devamını gör...
(bkz: hiç saymadım bereketi kaçmasın diye)
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"yazarların izlediği film sayısı" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim