1.
genelde anne babasından utanan insanlar için kullanılsa da köklerini reddeden hemen hemen her şeye cuk diye oturur. insanın özünü reddetmemesi gerek. köklerinizi sevin.
devamını gör...
2.
katılmadığım başlıktır. insan nasıl bir ailede doğacağını seçmez ve tamamen bireye odaklıdır. köklerinize saygı duyun. ancak onlara tapmayın. en iyisi doğduğunuz veya olduğunuz konum değildir. mükemmeli arayın. not: ailenizi terkedin demiyorum ya da onları reddedin. ancak bunca aile faleketi yaşayan insanların olduğu zamanda önerimdirki bireysel güçlü kalın. çok güçlü
devamını gör...
3.
psikolojik baskı kurmak için söylenen söz.
yanlış olan bir aileyi, arkadaşı, komşuyu neden beğeneyim veya her kötü alanda adı çıkmış olan bir ilde doğduysam neden beğeneyim.
devamını gör...
4.
eskilerden gelen bi sözdür.. büyüklerin klasik her şeyi ben biliyorum tavırlarına karşı gelen kişilere söyledikleri sözdür.. gereksiz.. hemde çok gereksiz
devamını gör...
"beğenmeme" hakkı vardır, onu kullanıyordur.. yumurtayı oluşturan ve kabuk kısmını temsil edenler, ota **ka söylerler bu lafı, genelde akrabalık dışında sahip oldukları başka hiçbirşey yoktur, değer gördükleri hiçbiryer yoktur.. birtek o yumurtaya kabuk olmuşlardır, onuda ölümüne korurlar ve kullanırlar
devamını gör...
otu çek köküne bak derler. o yüzden kabuğunu beğenmeyen ve kökünü beğenmeyen kavramlarını ayırarak bu konuya netlik verelim. karşınızdaki eğer kökünü beğenmiyorsa hemen konuşmayı kesin ama kabuğunu beğenmiyorsa kimseyi ilgilemdirmez kimse beğenmek zorunda değil seçmeden dünyaya geldiği bir ortamı.
devamını gör...
bunu yapmamış olsaydık insanlık olarak, bir arpa boyu yol kat edemezdik.
devamını gör...
ayar olduğum kadın tipi.

not: erkeklerle işim olmadığı için kadın dedim , kadınlarla bir sorunum valla yok.
devamını gör...
bazen insanı sinir eden durumdur. aynen bu cümleyi kurup birilerinin suratına bağırma isteği geliyor.
devamını gör...
tipik ortadoğu insanı özelliği.
devamını gör...
yumurtadan çıkın, beğenmiyorsanız kabuğunuzu güzelleştirin.
devamını gör...
ilyas salman'ın
hababam sınıfında ki sahnesi geldi aklıma
hem kabuğu hem de yumurayı sevmek lazım
devamını gör...
yumurtadan çıkarken fikri alınmamıştır, bakalım o böyle bir ortama doğmak istiyor muydu. şaka len şaka anankör ya da vefasız diyebilrz :
devamını gör...
kimliğini reddeden bireydir. maalesef doğduğumuz yeri ve aileyi seçemiyoruz. fakat geçmişimizin üzerimizdeki etkisini de inkar edemeyiz.
devamını gör...
aslını inkar eden haramzade..
devamını gör...
annemin sürekli kullandığı sitem cümlesidir.. cefakar anam seni beğenmeyen ölsün..
devamını gör...
çünkü artık farklı kabukları da görebiliyorsun.
devamını gör...
tavuk musun olum ne kabuğu, sizin kabuk dediğiniz yaşadığınız yer, doğduğunuz çevre vs. sabancı malikanesinde doğsaydınız bunları konuşmayacaktınız. ama hayatınızı değiştirmek sizin elinizde zaten, anan baban çok kötü insanlar değilse, ki var öyle insanlar da, ama onun dışında ananızı babanızı beğenmiyosanız, nankörsünüz demektir.
devamını gör...
kişisel seçimdir ve aslında çıktığın kabuğu beğenmemek gelişmenin, sorgulama, eleştirme ve değişme cesaretinin göstergesidir.
kimi için aile her şeyde haklı ve mükemmeldir, geldikleri toplum gibisi yoktur, onların milleti, dini ve yaşam tarzı en iyisidir. aidiyet duygusu güçlüdür ve aidiyet güdüsü yaşamın merkezindedir.
kimileri ise beğenmez kabuğunu, öğrendikçe, yaşadıkça deneyim kazandıkça gelişen dünyası sığmaz o kabuğa. çıktığı kabuğun eksiklerini, yanlışlarını, sınırlarını fark eder. eleştirir, değiştirmeye çalışır, kendisine uymayanları red eder ve kendi kimliğini yaratır. bazen anka kuşu gibi yeniden doğabilmek ve kendini yaratabilmek için geçmişin bağlarını yakmak, çıkılan kabuğu parçalamak ve yeni bir şey kurmak gerekir.
özellikle eleştiriye tahammülü olmayan ya da yaşam tarzınızı toplumsal değerlere uygun bulmayan yaşlılar ve aidiyet güdüsü dışında hayatlarında hiç bir şey olmayan zavallı insanlar tarafından kullanılan eleştiri sözdür.
devamını gör...
yumurtayı kırıp çıkmak büyük bir olay. hala kabuğa takılı ve bağımlı kalıyorsan sıçtın demektir. geçmiş olsun.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"yumurtadan çıkıp kabuğunu beğenmemek" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim