ali06 yazar profili

ali06 kapak fotoğrafı
ali06 profil fotoğrafı
rozet
karma: 1856 tanım: 400 başlık: 333 takipçi: 15

son tanımları


iyi insan olmak kader midir

kader insan çabasına bağlı olan bir şey gibi söylenir . ama iyi insan olmak bence kaderdir . çünkü ben iyi bir insanın hiç kötü bir insan olmaya dönüştüğünü görmedim. kötü insanlarında iyi olduğunu görmedim. arada ince bir çizgi var . belki merhamet, belki vicdandır bu tam adını bilemiyorum.
devamını gör...

hevesle gittiğiniz yerlere yürümeye gücünüzün kalmaması

insanlara gereksiz yere fazla değer vermenin sonucunda oluşan durum. bazı şeyler için koşarsın , çabalarsın karşılığını alamayınca koca bir hiçliğin içine düşersin . ve zamanında koştuğun insanların yanına artık gitmeye gücün , takatin kalmaz.
devamını gör...

şarkılarda geçen etkileyici sözler

anlatmam derdimi dertsiz insana. dert çekmeyen dert kıymetini bilemez .
devamını gör...

ölüyle hesaplaşmak

hesaplaşmaların en büyüğüdür. bi nevi vicdan muhasebesidir. aslında işin kökeni kızgınlık veya pişmanlıktır. her iki taraf ölene kadar sürer bu vicdan savaşı . ölen belki bu savaştan kurtulmuş gibi görünebilir . kalan için daha zor bir savaştır.
devamını gör...

belli ki dönülmeyen uzak yerdesin

ölüm tek dönülmeyen yer olarak bilinir . ama gönül kırıklığı , kalp kırıklığı , ihanette dönüşü olmayan yollardır . kalp kırıldı mı istersen aynı yerde ol ora sana gurbet olur. bu sözde cengiz kurtoğlu’nun duvardaki resim şarkısında geçen bir söz .
devamını gör...

yorulmak

öyle bir yorgunluk var ki üstümde dinlenince geçecek türden değil.arada bir herkeste oluyordur diye tahmin ediyorum. elbet bu yorgunluklarda geçer.
devamını gör...

birini özlemek

özlemek kelimesi bazı durumlarda sanki biraz hafif kalıyor. çok sevdiğin birini kaybedince her şeyin anlamı değişiyor. o çok sevdiğin kişiyi kaybedince anlam yüklediğin eşya veya çok basit bir şey bile anlamsız geliyor . birini kaybedince insan hep üşüyor . hiçbir şey eskisi gibi olmuyor.
devamını gör...

hayalleri ile ankara’ya ağustosu yaşatacak olanlar

bir zamanların meşhur sözü. ayazınla beni tehdit etme ankara hayallerimi yaksam ağustosu yaşarsın . arkadaşlar hayallerinizi mi yakıyorsunuz ne yakıyorsunuz ısıtın şu ankara’yı bir ısıtın bir haftadır donduk.
devamını gör...

girişi güzel olan şarkılar

tarkan ölürüm sana ve sezen aksu onu alma beni al.
devamını gör...

geceye bir şiir bırak

kullar dinini unuttu . mahşer gününü unuttu. yollar yönünü unuttu.ben seni hiç unutmadım.
devamını gör...

geceye bir türkü bırak

sevdiğim bir gün bana yar demedin.
devamını gör...

kimleri unuttunuz sorusu

insan tabiatı gereği bir çok şeyi unutuyor . acıyı , kederi , derdi . çünkü unutmak insana verilmiş güzel bir lütuf. unutmazsa bazı şeyleri insan yaşayamaz . ama şunu tecrübe ettim insan kimseyi unutamıyor. telaşa kapılıp unuttuğunu sanıyor ama kimse kimseyi unutamıyor.
devamını gör...

çocukluk aşkı şu an napıyor sorunsalı

ınstagrama adını yazıp bakmaya korkuyorum . en son baktığımda evlilik fotoğrafı vardı.
devamını gör...

vefalı dost

vefa sözü bu dünyada ki en önemli sözlerden biri olsa gerek.hani bir söz var ya vefa , hatır bilmeyene gönül emanet edilmez diye çok doğru bir söz. eşin , annenin , babanın, çocugun vefalısını nasip etsin allah. hele bide vefalı , zor gün , iyi gün dostu bulursanız sırtınız yere gelmez.
devamını gör...

geceye bir şiir bırak

gülüp eğlenmeliydim. su gibi akmalıydım şu yaşımda. oysa ağır ağır düşünüyorum geleceği . kaç gecem daha böyle uykusuz geçecek . beni felaketler değil düşünmek mahvedecek .
devamını gör...

eskiden insanların daha az duvarlarının olması

özellikle doksanları yaşamış bir insan olarak ayrı bir güven ve saflık vardı . ama şimdi ise insanların büyük duvarları, büyük önyargıları var. ve bunları aşmak çok zor. belki de biz çocuk olduğumuz için bize öyle geliyordu. neticede çocukların duvarları, önyargıları yoktur.
devamını gör...

kemal sunalın seslendirdiği en güzel şarkılar

belki gözden kaçıyor ama kemal sunal filmlerinde çok güzel şarkılar , türküler seslendirmiş .dün söylediği bir şarkıyı keşfettim ne haber. dilime dolandı çok hoşuma gitti. daha daha ne haber.
devamını gör...

canım kardeşim

bana göre türk sinema tarihinin en iyi filmidir . ne zaman televizyonda çıksa işi gücü bırakır izlerim .
devamını gör...

anlam yüklemek

hepimiz bazı şeylere anlam yüklüyoruz . kimimiz ölmüş bir insana , kimimiz eşyaya , kimimiz paraya , kimimiz sevgiye , kimimizde fiziken ölmese bile gönlümüzde öldürdügümüz insanlara anlam yüklüyoruz . aslında bir şeye anlam yüklemek kaybetme korkusundan geliyor gibi.
devamını gör...

mezar taşına yazılması istenen söz

yetiş namazım kılmaya seni seven öldü gel gel.
devamını gör...
devamı...

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu online yazarlar kütüphaneden kitap talep et kulüpler normal sözlük rehberi puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim