dem parti ve pkk isbirliginde hakkari, van, diyarbakir, adana, sanliurfa ve istanbul’da cikan olaylar devam ediyor. yayinladiklari bir yaziyla da sempatizanlarina sokaga inme cagrisi yapmislar. yine birileri bir seyler deniyor gibi. gece gece coplarini yer, gozaltina alinir dagilirlar herhalde.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
x.com/ConflictTR/status/177...
x.com/Darkwebhaber/status/1...
x.com/bpthaber/status/17752...
guncelleme; bazi ilcelerde sokagi cikma yasagi ilan edilmis.
devamını gör...
ysknın da işin içinde olduğunu düşündüren provakasyonlardır. neticede ysknın hukuksuz keyfi kararlarının neden olduğu büyük bir toplumsal infialden bahsediyoruz.
bu arada akpnin bu kaosu çıkarma nedenini de yazayım.
şu anda tüm akpliler yandaşlar danışmanlar vs hepsi kelle avcılığında, kim gitsin listeleri yapıyorlar. sosyal mecrada mutlaka rastlamışsınızdır; akp seçmenine ' hangi akpli isimden daha çok nefret ediyorsunuz 'vs diye soran akp trollerini. tabi hepsi birbirini parmaklarıyla gösteriyor. büyük bir panik ve korku içindeler. işledikleri suçlar derya olmuş paçalardan akarken şu anda rtenin gözünden düşmek iplerinin çekilmesi demek. bu arada alışmış kudurmuştan beter, hala aynı şatafat, şımarıklık ve rezilliklere de bir yandan devam ediyorlar, zenginliklerini bu şekilde halkın gözüne sokup halkı aşağılayarak kendilerince seçimin intikamını alıyorlar. hepsiyle birden başedemeyen rte avanesi yskya gündemi sislendirmek için bariz hukuksuzluklarla bu şekilde bir suni kaos çıkarttırıyor. olay bundan ibaret.
ek: olum bi de salak mısınız terör örgütü niye bildiri yayınlasın? ben şurada terör yabacam ha bütün halkımız davetlidir diye pkk bildirisi mi olur? terör örgütü dediğin devletin kurumlarına sızar, içerden oyar hukuksuzlukla darbe indirmeye çalışır. tıpkı fetö gibi. siz hukuksuzluğu yapanı yargılayıp bulmazsanız terörle falan mücadele edemezsiniz. yskya dikkat! yskya atama yapan bakanlığa dikkat!
daha hiç bir olayı anlamadan dinlemeden, ortalığı karıştıran hiç kimse yargılanmadan asarız keseriz naraları atan herkese dikkat!
sabah itibariyle akp pelikan medyası tarafından 'ay bişiler oluyor çok gizli tehlikeli falan bir oyunlar oynanıyor, bekamız için' vs konu başlıklı akp seçmeni dayanışması dilenen apır sapır yazılar analizler(!) yayınlanır. bu sahte gerilim havasıyla yedikleri haltları halktan sineye çekmesini isteyecekler. pelikancıların son çırpınışları. yemeyin. bir şey olduğu yok. sadece akpnin foyası meydana çıktı, artık kimse inanmıyor.
devamını gör...
seçimden sonra ortalığın karışacağını biliyordum da bu kadar erken beklemiyordum, yeni bir ohal kapıda mı acaba?
devamını gör...
bence bu bizim için bir fırsat. kendini ifşalayan p*çleri toplayıp sınırdan mancınıkla karşıya fırlatmak lazım.
devamını gör...
hdpkk'nın vaktinde kapatılmamasından ve kürt sorununun ermeni sorunu gibi zamanında halledilmemesinden kaynaklanan eylemlerdir. hala kürtleri kardeş olarak görme gafletinde olan türklerin olduğu aklıma geliyor.
devamını gör...
sokağa çıkma yasağı ilan edilsin
askere polise vur emri verilsin
baş kaldıranın başı alınsın ister siyasi olsun ister sanatçı isterse de vatandaş. gına geldi pkk itlerinden.
devamını gör...
o kadar aptalca bir sistem ki. yahu adamın madem seçilme yeterliliği yok, neden bunu adam adaylığını ortaya koymadan önce dile getirmediniz? bana danışıklı dövüş gibi geliyor ama hayırlısı. zaten söz konusu taraflardan haz etmem hiç. topluca maksat ortalık karışsın demiyorlarsa ben de bir şey bilmiyorum. bu ülkede başı sıkışan kaos çıkarıp ondan besleniyor. dağcılar ve saraycılar arasında yine masumlar güme gidecek.
devamını gör...
ysk seçim öncesi adayları kontrol edip onaylıyor. akp seçilemeyeceği yerlerde yönetmek için önce izin veriyor sonra kayyum atıyor.
o bölgeye gezmek için gittim. temalar doluydu etrafta. ne acı ülkenin bir tarafına baskı kurdukça kuruyoruz. oysa fizikte ki bileşik kaplar kanununa göre bu baskı başka bir yerden fırlıyor. olmaz bu iş kayyum la baskı ile olmaz. dem belli bir zümreyi kucaklayan bir parti. ıllegallale itmemek lazım. baskı sadece baskıyı doğurur.
devamını gör...
devletin kimi muhalif sağcı kılığında ki aparatlarınca paylaşılıyor bu duyuru, yine sağcı asalaklar da yayıyorlar pek tabi ancak pkk'nin böyle bir örgütü oluşumu vesaire yok. çok muhtemel hükümetin 7 haziran- 1 kasım arası karanlık süreçte olduğu gibi kaos yaratma çabası söz konusu, yine "bakın ben kürtleri vuruyorum" propagandası ile sağcı faşist ahmakları davar güder gibi güdecek, ne de olsa son on yıldır iktidarını tamamen buna borçlu.
devamını gör...
açıklama yapan dem ama başlık pkk provokasyonları. o kadar uzun süre ana akım satılmış medyaya maruz kalınca dem=pkk olduğuna inanmak çok normal ama ülkede %10 seçmene de terörist demek nereden bakarsan bak ahmaklık. pkk hendek olaylarından beri dem partinin tavrını, olayları siyasi zeminde çözme isteğine sert bir şekilde karşı. çünkü pkk ya katılımlar haklarını siyasi zeminde aramaya başlayan kürtler yüzünden yavaşlamış, bölge halkında dağa çıkmanın tek çözüm olmadığı anlaşılmıştır.

öte yandan van belediyesinde bi ali cengiz oyunu döndüğü sanırım artık herkesin malumu. bu noktada yapılması gereken şey, ysknın seçimi geçerli sayması, adayla ilgili bi sıkıntı tespit edildiyse onu düşürüp yerine belediye meclisinden yeni bir aday çıkartılmasını sağlamak. bugün nasıl ki cumhurbaşkanlığı seçiminde ekrem aday olmak için istifa ettiğinde belediye meclisi yerine birini seçiyorsa aynı şekilde vanda da görevden alınan kişi yerine belediye meclisinin yeni birini seçmesine izin vermeliydi. tabi siz sözüm ona kendinizi milliyetçi, tüm kürtleri de terörist olarak gördüğünüzden ysk eliyle hükümetin van belediyesini gasp etmesini haklı görüyorsunuz. peki sormak isterim, bilmiyor muydunuz o bölgede dem partinin kazanacağını? biliyorsanız ve madem teröristler neden seçimlere girmelerine izin verildi, bilmiyorsanız da cuma günü son 5 dakika kala mı aklınıza geldi itirazı kabul edip seçilme hakkını elinden almak adayın?

bunu söyleyenlere de ılık götlü hümanistlerin aşırı doz demokratlığı ülkeyi bölecek söylemleriyle karşılık veriyorsunuz. zaten milliyetçiliği faşistliğe indirgeyen kafalara çok etkileyici gelir bu tarz popülist söylemler. yalnız unutulmasın ülkeye resmi ve gayri resmi yollarla milyonlarca mülteci doldurulmuş durumda. bugün yaptığınız bu şovenizmi o günlerde de hükümete karşı yapabilseydiniz keşke. ikiyüzlülükten başka bir şey de öğrenin artık lütfen.

doğunun karışacağını bile bile başlatılıyor bu olaylar. hükümete bir takım düşmanlar, uğraşılacak dış güçler gerekiyor çünkü. başka türlü yaşadığımız ekonomik krizleri kabullenmek zorunda kalır ki siyasal islam hiçbir hatayı kabul etmez. ortada bi düşman bulur, bulamazsa uydurur, uyduramazsa da yaratır ona atar tüm suçu. yıllardır aynı senaryo izlediğimiz, sıkılmadınız mı hala bu bayat filmden?
devamını gör...
ohalin yolu yapiliyor baska aciklamasi yok.yenilgi agir geldi.elbet bugunler de gececek
devamını gör...
durun! siz kardeşsiniz!
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel


düne kadar megri megri şarkılar türküler söyleyip, el ele tutuşuyordunuz.
devamını gör...
ohale zemin hazirlaniyor ohal ilan edip sandikta alamadigi yerleri alacak...daha once de kuruldu bu tezgah hâlâ sasiriyor muyuz?
devamını gör...
zavallı akp baktı ki artık oy almıyor, bir sonraki seçimde de gidici. ne yapsam da koyun halkın gözünde tekrar kahraman olsam, destekçi toplasam diye bilinçli oynanan oyunlar bunlar. terörle mücadele bu halkın yumuşak noktası olduğu için çoğunluk olayların arkasında başka şeyler aramıyor. neyse, ak koyun kara koyun belli olur.
devamını gör...
(bkz: danışıklı dövüş)

dem daha önce benzeri başına gelmesine rağmen pkk övücüsü aday çıkarır. akap seçimden önce ses etmez seçimden sonra adamın hakkını elinden alır. çıkan karışıklık bu iki partiye de fazlasoyla yarar. ikisi de kutuplaşma, uçlarda yer alan kitlesini konsolide eder. biri mağduriyetten prim kasar diğeri elindeki devlet gücüyle mastürbasyon yapıp kitlesine ucuz miliyetçilik satar.

ikisi de gerçekten halkı ve iradesini düşünmez. öyle olsa; barış güvercini, biz tr partisiyiz, ama bizi eziyoylay diyen dem; geçmişi temiz, örgüte değil halka hizmet edecek aday gösterirdi.

akap ise gerçekten milleti milliyetçiliği düşünse adamın adaylığına en başta ok demezdi.
devamını gör...
özgür special ve ekrem imamson tarafından desteklenen provokasyon.
dem'e oy veren herkes mi terörist diyen ekrem şimdi terörist olup olmadığını görüyordur.
özgür özel kılışdaroğlu'ndan bile daha beceriksiz bir siyasetçi.
chp'nin eline belki ilk kez böyle bir koz geçti.
"biz askerimizin ve polisimizin arkasındayız" demek yerine
"pkk sizi tükürüğüyle boğar", "dersim kürdistandır" diyen adamların sözcülüğünü yapıyorlar.
devamını gör...
çok basit, akapenin 20 küsur senelik icraatı, birilerinin üzerinden silindir gibi geçmek mi istiyorsun ? önce onları kışkırtıp tahrik edeceksin, sonra çok mağdur olacaksın, sonra kıracaksın, akapenin hiç değişmez politikası. bu kürtlerede çok iyi oluyor resmen müstehaklarını buluyorlar, önce akapenin gazı ile chp ye kafa tutup kendi adaylarını çıkardılar sonra seçim sonrası babayı aldılar, akape hepsine kayyum atadı şimdi de dayak yeme safhasına geçtiler, afiyet olsun size müstehaktır yiyin dayağınızı da oturun.

sırf küskün olan o tabana bakın biz olmazsak vatan elden gider tiyatrosu
lan madem bu adam teröristti neden seçimden önce temiz kağıdı verdi ve seçime soktun
madem bu adam seçimi kazandı niye hakkını vermedin ?

aptal adamlar aylar önce söyledik, bu vatan haini akape sizin dostunuz değildir, menfaatı öyle icab ettirdi diye yüzünüze 2 güldü, şimdi de tötünüze koydu, nerede o aponuz ? niye susuyor ? recaayi ile aşık ve maaşuk gibilerdi oysa.................................................

akılsız adamlar, akape bu projeyi aylar önce yaptı ve düğmeye basmak için, üzerinizden silindir gibi geçmek için bu anı bekliyordu.

mühim not = akape vatan hainidir.

akape bu işi bilinçli olarak yapıyor, dozu daha da arttıracak, bu aylar önce yapılmış bir proje ;
1-geçim sıkıntısından kafayı üşütme raddesine gelmiş millete ekonomiyi unutturması lazım
2-seçimin arkasına sakladığı zamları, geçim sıkıntısını ve katlanarak artacak olan sefaleti
konuşturmaması lazım. o zaman ? çare ne ? yoğun bir millyetçilik pompalaması lazım
vatan millet ezan bayrak propagandası ile bu milleti uyuşturması lazım ve siz kürtler
şu gel git akıl karadenizliler gibi olamıyorsunuz ve akapenin ekmeğinin üzerine tereyağı
vazifesi görüyorsunuz
oğlum ayılın ulan ayılın, şu karadenizililere bakın
az onlar kadar kurnaz olun
veya
akape gelsin üzerinizden silindir gibi geçsin
akıl akıl gel bana takıl
lan şu rizenin trabzonun herifi kadar bile olamayacakmısınız ?

akape sizi kullanıyor
gözünüzü açın uyanıklar..............................
devamını gör...
görüntüleri izleyenler gördü izlediği halde işine gelmeyenler aptal numarası yapıyor.

eylem yaptıkları heryerde bijiserok popo diye bağırıyorlar, terör örgütü bayrağı sallıyorlar, çocukları kullanıyorlar, polise ve devlet yanlısı partililere saldırıyorlar, ayaklanma ve isyan çağrıları yapılıyor. daha yeni avrupa da baskın oldukları yerlerde kendilerinden olmayan vatandaşlara neler yaptılar unuttunuz mu? yaşlı, çocuk insanları dövdüler, evleri dernekleri yaktılar. güvenliğiniz olmasa başınıza ne gelebilir bilmek istiyorsanız oraya bakın özet olarak.

akp ve recep tayyip erdoğan düşmanlığı ortak paydanız diye kendinizi bu pkk lıların kucağında ve yularında bulmak zorunda değilsiniz. bir sıyrılın artık şu beyin yıkama operasyonundan, savunulan kavramlar ve ilkeler kulağa hoş geliyor ama hiçbir ilke ulusal çıkarlardan önce gelemez.

bir devletimiz ve düzenimiz var böyle çatışma alanlarıda hukuk abd nin ve bütün batılı ülkelerin devletlerinin yaptığı gibi devlet çıkarına işletilir. olgun olan bunu anlar ya.

chp de destek veriyor inanılmaz, hemde direkt özgür özel ve imamoğlu tarafından. ama bunun etkisi acayip ters olacak göreceksiniz. siz hala zannediyorsunuz ki... neyse ya yoruldum.
devamını gör...
ya sabah kahvesini icmemis ya da geri zekalilik ihtimali epeyce yuksek bir arkadas basliga bianen pkk-dem provokasyon baglantisini kuramayip laf carpmis saniyorum. tanimini ilk üç dort cumlesinden sonra okumadim da bir konuda algi problemi yasiyor sanirim onu duzeltme amaciyla kendisine bir tavsiyede bulunmaya niyetlendim. dem parti’nin il-ilce kollarinin ozellikle resmi x hesaplarinda yapilan paylasimlari biraz gozlemlesin. kimin neyi nasil gordugunun ve hangi yandas basin organini takip ettiginin bir onemi kalmaksizin, onlar zaten yaptigi paylasimlarla neye hizmet ettiklerini belli ediyorlar.

pekeke esittir dem parti neyse de 10 milyon secmende mi bla bla bla… gibi bir cumle zirvasi da yazilmis.
yani bence bu mesele tartisilacak mesele degil. tartisilacaksa da oy veren 10 milyon insan hangi maksatla oy verdiklerini kendi aralarinda tartissin. neticede halk iradesi. ve aslinda herkes kimin ne oldugunun gayette bilincinde yani.
ne maksatla asagidaki tweeti atabilen soysuzlara oy veriyorlarsa tamamiyla onlarin tarafindalar, iki kere iki dort, bu kadar.

yalniz bence şöyle bir sey var, ki bu cok daha onemli; halk iradesi cart curt diyoruz da, partiden cok siyasi bir yapilanma olan dem’e yandas bu kitle hakikaten halk midir? icinde yasadigi devlete dusmanlik eden veya bilincsizce buna on ayak olan topluluk halk tanimlamasinin icinde yer almaya hak ediyor mudur? bence bu felsefik sorular muhim, detaylica dusunmek gerek.

ha tweet demistim;

twitter.com/AbdullahZeydan/...
devamını gör...
ulan kayyuma bu kadar sesiniz çıkmadı akp aparatları.
bu ülkenin kanseri de bunlar.
edit : bana pkk'lı diyecek olan faşolar hiçbir illegal yapıya ne sempatim ne de ilgim var. milliyetçi kafadan çıkarsanız anlarsınız .
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"3 nisan 2024 pkk provokasyonları" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim