internet tabanlı bir porgram kullanıyorum 32 bit.

sadece şunu merak ediyorum, internet tabanlı olduğundan bir önemi var mı? yoksa kullandığım programın 64 bit olanını mı kullanayım?

eski arayüz hastası olduğum için 32 bit program kullanıyorum. fark yoksa devam edeceğim.

konuya hakim birisi varsa cevaplarsa sevinirim.

sadece internet hızıyla alakalı bir soru bu. 32 bit ile 64 bit kullanımının bir farkı var mı?
devamını gör...
kullandığın program, uzak bir sunucu üzerindeyse hiçbir fark yok senin açından. işletim sistemin windows 10 gibi 64 bit tabanlı bir sistem olsaydı, onun üzerinde çalışacak tüm programlar da 64 bit olmalıydı.
devamını gör...
internet tabanlı programdan bağımsız olarak söylüyorum.

32 bit programı kullanmak için 32 bit sisteme sahip olmalısınız ya da 4 gb gibi düşük ram'li bir bilgisayarınızın olması gerekir. 32 bit donanımla zaten 64 bit program çalıştıramazsınız.

bunun dışında 64 bit programı kullanmak için 64 bit işletim sistemine ve donanıma sahip olmanız gerekir. eğer sistem gereksinimleriniz asgari değilse (4 gb ram vs.) 64 bit programlar kullanmanız daha mantıklı olur. zira 64 bit donanımda 32 bit destekli bir program kullanırsanız 32 bit program işlemci tarafından simülate edileceği için 64 bit tabanlı işlemcinizin daha yoğun çalışmasına sebep olursunuz. bu da size hız kaybı olarak geri döner.

64 bit'e uygun donanımda mümkün olduğu sürece 64 bit program kullanın.
64 bit için gereken asgari donanıma sahip değilseniz tabi.
devamını gör...
değişik sorulara gebe.

değerli dostlar bende biliyorum zaten rtxli bi cihazım var. her bi halt 64 bit de konu o değil.

torrent misal. en eski sürümü düşünün 32 bit. bu programı kullanarak 90 gb indiriyorsun. indirirken internet hızını etkiliyor mu diye soruyorum. tam tersi 64 bit cihazda 32 bit çalıştırıyorsun.
devamını gör...
"düşün ki; x kişisinin tek gözü var. y kişisinin çift gözü var.
birisi (sayılar afaki) 50 derece görebilir. diğeri 100 derece.
hangisi daha çok işe kumanda edebilir. " bu şekilde düşünebilirsin dostum.
devamını gör...
internet tabanlı programdan kasıt; "browser üzerinden kullanıyorum" ise sistemin ne olursa olsun kullanabilirsin. yok "bilgisayara bir client yüklemek gerekiyor ancak veritabanı vb internetten çekiyor" ise iki seçenek var.

32 bit bir programdır ve 32 bitlik komut kullanır. o zaman 64 bitlik sistemde kullanılabilir . windows kurulum esnasında programfiles(x86) ya kuracaktır zaten.

yok program epey eski ve 16 bitlik komutlar kullanıyor ise o zaman (bir ihtimal) uyumluluk modunu* açarak win95 uyumlu seçeneği ile yine kullanılabilir. ancak ne kadar stabil olur o programın kodlamasına bağlı. (uyumluluk modunda çalışması için donanım sürücülerini kullanmıyor olması gerekli. )
devamını gör...
fark -32 bit. (dolduramadiktan sonra ha 32 bit
ha 64 bit )
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"32 bit 64 bit farkı" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim