içişleri bakan yardımcısı ve bakanlık sözcüsü ismail çataklı, düzenlediği aylık basın bilgilendirme toplantısında konuştu.
boğaziçi üniversitesi'nde rektörlük görevine getirilen prof. dr. melih bulu'nun protesto edilmesine değinen çataklı, şu açıklamalarda bulundu ;
--- alıntı ---

boğaziçi üniversitesi'ndekiolaylarda gözaltına alınanların sayısının 17'ye yükseldiğini açıklarken, "bu gözaltına alınan 17 kişiden sadece 2'si boğaziçi üniversitesi öğrencisi. gözaltına alınan 17 kişi arasında mlkp dahil örgütsel kaydı olanlar da var
boğaziçi üniversitesi'nde gerçekleşen bir protesto gösterisi sırasında türk polisine yönelik atılan hadsiz slogan, bizleri son derece üzdü. polislerimize katil denmesini bizim kabul edebilmemiz ve buna sessiz kalmamız mümkün değildir.


--- alıntı ---
kaynak
devamını gör...
insan tabi düşünmeden edemiyor , pişmanlık yasasından faydalanan kişiler gerçekten pişman mı ? konuyu şuraya getireceğim , sizin istekleriniz haklı olsa bile benim elimde tetikçi sicili bozuklar var ?

mesela orman yakan pkk'lı o. çocuklarının parklardaki ağaç sevgisi nereden geliyor ?

allah devletimize zeval vermesin.
devamını gör...
dün boğaz içi eylemlerine destek veren entry girdim gidip okuyabilirsiniz.bir konuda şunu demeliyim,böyle haklı protestolarda bu tip onun bunun evladı terör sempatizanları gelip sabote eder.gezi olaylarında da bu oldu.bu adiler yüzünden muhalefeti terörist,eylem yapmayı terör yapmak zannettirdiler millete.eylem olduğunda bu tipleri görürseniz dışlayın.katil polis diyen onunki bununkilere bakarsanız eğer pkk bir askeri,polisi şehit edip sivil katlettiğinde ses çıkarmazlar.
devamını gör...
bütün üniversite ayakta herkes orada ögrenciler hocalar bir çok eski hoca vs terörizm üzerinden insanları ezmek olmaz.insanları dinlemek anlamak gerekir.
devamını gör...
biz bunları dedik. ondan dolayı şaşırtmayan açıklama. protestoları düzenleyenler terör örgütü. saf olmayın, katılmayın.
devamını gör...
cevap veremedikleri konularda bunlar terörist diyip geçen siyasetçilerin açıklaması. erdoğan'ın sözünü dinleyin; "seçilmişleri atanmışlara yedirmeyiz." atanmış rektörlere bütün üniversiteler karşı çıkmalı.
devamını gör...
bahsedilen iki kişi dışındaki herkesin ismi cismi açıklanmalı yoksa en tabii hak olan protestolar oluşmasın diye insanları korkutmaya çalıştığınız düşünülür.

'bak eylem yapmayın, araniza teröristler giriyor' bu ihtimal yüzünden kim eylem yapar sizce birdaha?
devamını gör...
sizi bilemem ancak benim aklıma bu açıklama ile gelen tek unsur denetim oldu...
sanırım bunlar bütün polisleri,bekçileri vatan millet aşkıyla yanan tutuşan kişiler sanıyor.
5-6 aylık bir eğitimle sokaklara salınan halka tanrı edası ile yaklaşan binlerce polis, bekçi var.
siz bence en baştan başlayın eğitimlere.
çok birşey istemiyoruz " aslan parçası,pişt gel bakayım buraya "gibi konuşmaktan yoksunlara eğitim verilmesini istiyoruz.
iyi ki anayasal haklarımızı biliyoruz.
bilmeyenlere de öğrensin, öğrensin ki haklarını arasınlar.
devamını gör...
süleyman soylu'dan ''terörist bunlar'' açıklaması gecikmedi mi sizce de? ''ohhhh çok iyi oldu'' diyerek eliyle bağırına bağırına vuruşlarını da bekliyorum.
devamını gör...
terör örgütü ile ilintili kişilerin evine baskın yapmak için neden boğaziçi protestolarınin beklendiğini açıklamayan açıklama.
bu ne biliyor musunuz? bu turkiye sathında herhangi bir demokratik eylemi kriminalize etmektir. yarin elinizde çiçeklerle 3000 kişi yürüyüp güneşli havayı kutlayalim derseniz bile, bu iktidar aranızdan seçeceği 10 kişinin aslında terör örgütü ile ilintili olduğu iddiası ile o yürüyüşünüzu engelleyebilecek. velev ki dünkü kalabalığın arasında gerçekten terör örgütü ile ilintili kişiler vardı, yine de dünkü eylemlerde bu kişiler hukuka aykırı bir şey yapmışlar diyebiliyor musunuz? hayır.
velev ki bu 15 kişi suçlu, neden dün disarda idiler de bu sabah evlerine baskın yapıldı. bu hareket şu demek, düne kadar bu kişiler suçlu değildi, dün suç işlediler. o halde dün hangi suçu işledi bu 15 kişi? dünkü eylemin neresi suç?

işin aslı tabii ki bu değil. işin aslı iktidarın itirazları susturmasidir bu. demokratik protesto hakkını gaspetmesidir. olan budur.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"5 ocak 2021 içişleri'nden boğaziçi üniversitesi açıklaması" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim