kendi kendine yetemeyen sürekli başkalarına ihtiyaç duyan bireyler olmalarına sebep olur. hayatlarına dahil olan her kadını hizmetçi olarak görmeye başlarlar. bırakın öğrensin bilsin. evli de olsa bekar da olsa, ailesi ile de yaşasa yalnız da yaşasa kendi ihtiyaçlarını kendi görebilsin. karnı acıktığı zaman kimseden beklemesin.
devamını gör...
iki ablam da genç yaşlarda evlenip gittiği için kesinlikle ben olamadım bu. sitem ettiğim falan da yok çok şükür. annem yorulmasın diye hamur bile yoğurdum çok kez. ama yabancı ortamlarda ben de oradayken bunu beni övmek için dile getirmese daha iyi. hele bir de karşı tarafın yirmi yaş üstü bekar kızı varsa yandık. elalem, oğlunun mesleği ile ya da makam, mevkisiyle övünür bizimki çamaşırları makinaya atarken renklilerle beyazları ayırabiliyorum diye ve kendi evimin temizliği ile övünüyor.
maaşın yarısını temizlikçi ablaya verdiğimi bilse kriz geçirir garip anam.
devamını gör...
cinsiyet eşitsizliğinin ailede başladığının ve bu durumda kadınların da azımsanmayacak derecede payının olduğunun göstergesidir.
devamını gör...
dolaptaki mandalinayi dahi soyup yemekten aciz varliklarin yetismesine sebeptir.
devamını gör...
üstteki yazarın da dediği gibi cinsiyet eşitsizliği ailede başlar. her şey ailede başlar. bunu başlatan cahiller, bu çarkları döndürmeye devam edecekler. aslan oğlum, canım prensesim gibi yetiştirmeleri bırakın. insan yetiştirin. siz böyle yaparak toplumu katlediyorsunuz.
devamını gör...
anneler kiz çocuklarına da ev isi yaptirmazlar. fakat kız çocukları heves eder. biryerden sonra, yaşı da büyüyüp çocukluktan çıkınca hem annesine yardımcı olmak hem de "kendi kendine yetebilmek" için bu işe daha çok dalar.
olay aslında bundan ibarettir.
devamını gör...
anneden anneye değişkenlik gösteren bir durum.

benim annem bana perde taktırmak, cam sildirmek gibi bir çok ev işini yaptırdı zamanında.

halen evde olduğum zamanlar o yorulmasın diye yükünü hafifletiyorum.

ve kesinlikle doğrusu budur, sorumluluk bilincini uygulamalı olarak öğretmektir.
devamını gör...
oğlum gay olur korkusundandır.
devamını gör...
ileride karısı yaptırınca zoruna gitmemesi gereken annedir.
devamını gör...
yetişkin olunca ben yaparım ama güzel olmaz, mutfağına karışmak istemem gibi saçmasapan low iq bahaneler üretecek olan erkeği yetiştirme yöntemi.
devamını gör...
her iki cinsiyetin de ev işleri ve yemekten biraz anlaması gerekir. gittikleri evlerde neyle karşılaşacakları meçhuldur. annelik evladını hayata hazırlamaktır.
devamını gör...
ilerleyen yaşlarda da durumdan şikayet etmeleriyle sonuçlanan durum. yaptırın, çocuklarınıza bir şeyleri öğretin ki sapasağlamken birilerine muhtaç (güzel atasözümüz var ama yazamıyorum) asalak gibi yaşamasınlar. sonuçta eylemin adı da “ev işi yapmak” cinsiyetten bağımsız bir eylem.
devamını gör...
ben kendi isteğimle yapıyordum çalıştığı için.
devamını gör...
üç yaşındaki bebeme bulaşık makinesini boşaltma sadece alıp masaya koysada,çamaşırları makineden çıkarıp kurutmaya atma,sofra kurmaya yarďım etme görevleri verdim çok iyi götürüyor. az daha büyürse bize iş kalmaz.
devamını gör...
normaldir. erkekler pek beceremediği için yaptırmıyorlardır, ki ben de beceremem mesela.
devamını gör...
3 yaşında kerata şimdilik oyuncakları toplamak gibi basit şeyler yaptırıyorum.yavaş yavaş işler de büyüyecek.yapıcak!yapmalı!
devamını gör...
elimi ayağımı titreten bir olay, sofra kurmak, ev süpürmek bana zor gelen şeyler değil tabiki ama bir tabak sofraya koymak ya da evde herhangi bir şeyi düzeltmek bi nebze ben bu hayatı seninle paylaşıyorum, senin yanındayım demektir. öküz gibi yan gelip hizmet bekleyemezsin.
annemin sürekli erkek iş görmez deyip abilerimin yan gelip yatmasına göz yummasına katlanamıyorum yarın bi gün evlendiğinde karısına yalakalık için bir iki bir şey yapacaklarına adım kadar eminim ama beyefendi annesi ve kızkardesine yardım etmesin, hadi ordan ya.
devamını gör...
yaptırıyor, yaptırıyor. hem de öyle yaptırıyor ki...
devamını gör...
bazı anneler diye düzeltilmesi gereken başlık. abim çok güzel sarma sarar.
devamını gör...
evet ya tam az önce oldu. annem diyor şurayı silsene, e biraz da oğlun silsin diyorum.
neymiş o da mantı kapatıyormuş ona yardım ediyormuş. beni yatağımdan kaldırıyorsun ya yatağımdaann !!!
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"annelerin erkek çocuklarına ev işi yaptırmaması" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim