dinin ırkı mıolur geri zekali arkadaslarim.
troll dediginde azcik beyin olmalı bence.
devamını gör...
arabın dini deyip duruyorsunuz da açın bir bakın kitaba orada arap için ayrı bir cennet mi var, yoksa "arap sen yapabilirsin, diğerleri asla" mı yazıyor?

kuranı kerim ırkçılığın karşısında mı yanında mı, bu sorunun cevabını aptallar bile bilir, kime ne anlatıyorsam, neyse.
devamını gör...
muhammed'i arap zannetmek daha vahim ve cahilcedir.
(bkz: arab-ı müsta'ribe)
(bkz: arab-ı âribe)
bilmeyen insan tehlikelidir, bildiğini zanneden daha tehlikelidir.
devamını gör...
"biz her peygamberi, ancak kendi kavminin diliyle gönderdik ki, onlara (allah’ın emirlerini) iyice açıklasın." ( ibrahim s. / 4)

kavim: aralarında töre, dil ve kültür ortaklığı bulunan, boy ve soy bakımından da birbirine bağlı insan topluluğu, budun.

ayet çok net, her kavme kendi diliyle gönderdik ki daha iyi anlaşılsın diyor, türklerin dili arapça mı? değil. demek ki kur'an türkleri bağlamıyor. ayette geçen kavim ifadesinden nasıl herkesi kapsayıcı ümmetçilik çıkartılmış o da ayrı bir mesele tabi.
devamını gör...
başlığı açan yazar arkadaş fazla öfke dolu geldi bana . evet islam bizim kültürel kodlarımıza aykırı bir din kabul ama böyle saldırgan bir üslupla hareket ederek yalnızca müslümanlar arası safları sıklaştırıp insanları özümüzden türklükten soğuturuz. umarım derdimi anlatabilmişimdir.
edit : agnostik deistspor
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"arabın dinine inanmak" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim