#ödüllü filmler
fantastik / bilimkurgu / macera
9 / 10
puan ver

öne çıkanlar | diğer yorumlar

mükemmel ötesi bir filmdir.
ilk çıktığı zamanlar yoğunluktan film hakkında neredeyse hiç bilgim olmamıştı. avatar diye bir film varmış gidelim teklifi ile izlemiştim. ilk 3d film tecrübem olmuştu. görsel olarak bende yarattığı etkiyi şu ana kadar hiç bir film yaratamadı. aynı duyguya birazcık da olsa yıldızlararası filmi ile ulaşabildim.
devamını gör...
sadece bir film olarak ele alınıp izlenirse keyif verebilir ama benim için bilimkurgu değildir. uzay temalı macera filmidir max. arthur c clarke ın çocukluğun sonu romanın başında kısaca özetlediği gibi herhangi bir medeniyet veya canlı te bilmem kaç ışık yılı öteden senin gezegeninde kadar gelebilmiş buhu başarmışsa zaten herşey bitmiştir.
devamını gör...
en çok hasılat rekorunu elinde bulunduran film. ikonik karakterler yaratıp kültleşen filmler yapan james cameron'un pekde ikonik karakter yaratmadığı ve kültleşmediği bu filminin böyle bir rekoru elinde bulundurması ilginç.
devamını gör...
avatar gerçekten ön yargılı baktığım izlemeye ertelediğim bir filmdi, filmi izledikten sonra çok pişman oldum çünkü 2009'da çıkan bir yapıma göre görsel efektleri gerçekten harika ve konusu da bi okadar merak uyandırıcı ve mantıklı geliyor izlemeyenler gerçekten izledikten sonra büyük bir pişmanlık duyuyor filme 10/10 veriyorum.
devamını gör...
allem edip kallem edip maviş maviş kertenkeleleri seviştirdikleri bir başka filmdir.

hatta sevişebilmek için insanlıktan bile çıkılacağına delalet eder. ortam da hoş ne de olsa, neden insan olasın.

ah james cameron, sen yok mu sen.
devamını gör...
izledikten sonra, sinemasına gitmediğime bin pişman olduğum filmdir, bu görsel şöleni koca ekranda 3d gözlükle tatmalıydım. dört gözle ikinci filmi bekliyorum, cennetten bir trailer izledim sanki. hayal gücünü zorlayan filmler beni hep biraz korkutmuştur ama avatar'da öyle olmadı, kendimi filme öyle bir kaptırdım ki koskoca üç saatin nasıl geçtiğini anlamadım. hala izlemeyenler varsa bu gece oturup izlemelerini rica ediyorum, 2022 nere 2009 nere, ah ah..
devamını gör...
2. filmin fragmanını 720de izliyordum dedim ki olmaz. yürü yavrum zorla bakalım 4k açtım takıldı falan ama bekledim biraz sonra tam ekran izlemeye başladım ve gördüklerimden dolayı garip sesler çıkarmaya başladım çünkü başım da döndü.
stendhal sendromu yaşar gibi oldum mitiş bir sanat eseriydi bu benim için.
çok heyecanlandım falan heveslendim izlemek istiyorum bayılırsam ayıltın!
devamını gör...
yıllar önce sinemada izlediğim film.

film, kardeşini kaybeden birinin, bacaklarının ameliyat parası için hiç bir fikri olmadığı bir programa, dahil olması ile başlıyor.

programın başındaki doktor da dahil kimse ona hoş bir gözle bakmıyor.

cahil cesaretine gösterilen tepki ve amacı için her şeyi görmezden gelen biri. üstelik o biri sakat biri. sürekli birilerine yetişmek zorunda.
zihni ile birleşecek avatar vucüdunu görünce, dahil olduğu programa olan ilgisi artıyor. avatarının sapasağlam iki bacağı olması onu çok mutlu ediyor.

programın hiç bir alanından haberi olmadığı için avatar köyünü ilk kez ziyaret ettiğinde, yaşadığı talihsizlik ona avatar köyünün ilgi gören bir bireyi olmanın yolunu açıyor.
sonrası doğa ile barışık yaşayan bir milletin öğretileri ve kendine mutlu olacağı bir dünya bulan jack sully’nin yaşadığı keyifli deneyimler ile devam ediyor.

programın sponsoru maden şirketi yöneticisinin ve onun her sözünü yerine getirmekten zevk duyan askerin, sevimsiz sahneleri yüzünden insanın avatar tarafında olası geliyor.

asker bir sahnede, jack sully’e sen milletine ihanet ettin diyor.

insanın geçmişine bağlılık şekli sorgulanıyor.
pazarlama taktiği midir, hatırlatma mıdır bilemediğim bir durum var.

geçen hafta filmin, bir haftadır sinemalarda olduğunu öğrendim,oysa avatar 2’nin, aralık ayında gösterime gireceğini biliyordum. yanlış anladım diye düşünüp dün akşam sinemada izlemeye gittim.

bilet alırken gişe görevlisi uyardı, bu birinci avatar bilginiz olsun dedi. hadi ya dedim, arkadaşım ilkini de izlememişti, izleyelim dedi. kaldık.

yılların üstüne, filmi ikinci kez, sinemada türkçe izledim. zamanıma değdi. tekrar tekrar izlenilebilecek bir eser.
devamını gör...
ilk çıktığı zaman izlemiştim, şimdi hazır devam filmi (bkz: avatar: the way of water) 16'sında vizyona giriyorken tekrardan olgun bir kafayla izleyeyim dedim.

o zamanların teknolojisine göre gerçekten karakterler ve mimikler aşırı gerçekçi gelmişti bana ama bugün ise aşırı animasyon geliyor ve sanki full animasyon izliyormuşum hissine kapıldım. bu şey gibi sanırım, gta vice city ilk çıktığında grafikleri inanılmaz gözüküyordu, şimdi ise mieeh bu ne lan oluyoruz. bunu bir de okullarda falan izletiyolardı lan eskiden, şimdi olsa müstehcen diye izletmezler.

hikaye ve işleyiş güzel ama bazı şeyler eksik kaldı kafamda. sanırım onu da devam filmlerinde işleriz diye düşünmüşlerdir çünkü bilirsiniz avatar 5'in bile yapımını duyurdular. ama bana göre evreni çok güzel ve çok tatlı kendine has işlere ve evrenlere gerçekten hayranlık besliyorum. devam filmini de muhtemelen sinemada izlerim.

kendisi sevgiliyle sevişmeden önce yada sonra veya sevişme sırasında izlenecek filmlerdendir.
hikaye gidişatı ; 7/10
oyunculuklar : 8/10
evren : 10/10
film : 7.9/10
devamını gör...
kesinlikle ilenmeai gereken bir film, özelliklerde 3 d. yaşadığımız dünyanın geçmiş şimdiki yaşanılan kolonileşmeylembirlşlte sömürülen halkı anlatan tematik bir film. böyle mesaj içerikli bir filme görsel efeklerle ve iyi hazırlanmış senaryo, oyunculuğudu eklersek böyle unutulmaz bir film neden olduğu anlaşılmaktadır. bu arada 2. filmde gitmeyi unutmayalım, hatta iki kez gidilmeli.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"avatar (film)" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim