bu bir mir ukdesidir.

medreseye yeni başlayan çocuklar için arapça dilbilgisinde fiillerin çatılarını içeren binâ dersi çok zormuş. binâ dersinde başarılı olanlar bir üst aşamalara geçirilirmiş. dersten geçemeyen öğrenciler yeniden "binâ" okumaya mecbur edilirmiş. deyimin geldiği yer bu.

- hiçbir sonuca varmadan aynı şeyleri yineleyip duran kişiler için kullanılan alaylı bir deyim.
- bir cengiz bektaş kitabı.
devamını gör...
öğretmen anneden bir ömür boyu işitilmiş komik azarlardan biridir. herkese ve her yöne uyumludur.
devamını gör...
ankara hukuktayken sık duyardık. ilk sınıf bütün olarak barajdı, 2.sınıfta özel/genel'i olan dersler (ilkini geçmeden ikincisi alınamayan dersler) sınıf geçmeye engel değildi ama belli bir sürede toplamını geçememişseniz yeniden başa dönülüp geçtikleriniz de dahil yeniden okunurdu. yani son sınıfta bir alt sınıfın bir dersi kalmışken geçemeyip iki alt sınıftan tüm dersleri yeniden almak şeklinde.. bunu birkaç kez yaşamış öğrencilikten emekli sınıf arkadaşlarımız vardı.dersin hocası onun ilk fakülte arkadaşlarındandı.. 80 öncesinden sözediyorum.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"benim oğlum bina okur döner döner yine okur" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim