dış görüntü ve kıyafet üzerinden insanların yaşantıları üzerinden yorum yapma sanatını icra edicilerin vazgeçilmez ogesidir.
devamını gör...
tam da şu tarzdır:

+hakim yaka gömlek giymiş, hacı hoca takımından herhalde...
+bu ne abi rengarenk, erkek adam bu kadar renkli giyer mi? top herhalde..
+baştan aşağı lacoste, şuna bak, gösteriş budalası, enayi herhalde...

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
kıyafetlerin elbette anlamı vardır. bizim dahi bir kıyafeti değil de ötekisini seçmemizin altında bir sürü neden vardır. küstahça olan, karşındakinin ağzını açmasına izin bile vermeden bu anlamları dışarıdan bir gözle bakıp tayin edebilmek, hatta dikte etmektir. freud bu küstahlığı yapanların atası sayılabilir. ne yazık ki çoğu şeyde (her şeyde değil) haklıdır freud. o yüzden bugün freud olmadan psikanalist olan zibilyon tane cahille münasebet ediyoruz. aynı zamanda son yüzyılın meyvesi olan demokrasinin en büyük yan etkilerinden birisi de, herkesin her konuda söz hakkı olduğu yanılsamasının tüm dünyaya yayılmış olması. bundan çok değil 70-80 sene önce (çok değil derken dünya tarihini kastediyorum :d) insanlar bir konu hakkında ağzını açabilmek için bile 10 sene tahsil görüp deneyim elde ediyor; ondan sonra mütevazı bir şekilde ''nacizane'' öneri atıyordu ortaya. bugün herkes ''ama ben böyle düşünüyorummmm, bu benim fikrimmmmm'' diye kafa ütülüyor... sen kimsin de senin ''fikrim'' diye nitelendirdiğin zırvanın bir kıymeti harbiyesi olsun?

t: kıyafetlerin halühazırda onlarca anlamı olduğu için, olmayan ''yüklemek''tir.
devamını gör...
evet yüklediğim anlamları da yırta yaka paramparça olmuş kalbimi temsil edip çöpe attım gitti.
hepsini hem de.
gerekiyor arada. boşa mı para ? mm o da beni ilgilendirir.
ne o anıları birine verebilirdim ne de evimde barındırabilirdim.
küle döndüler.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"bir kıyafete anlam yüklemek" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu online yazarlar kütüphaneden kitap talep et kulüpler normal sözlük rehberi puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim