elbette kıymetli, elbette güzel şey. ama hayatın tam merkezine alınması biraz hayatın neşesini kaçırıyor sanki. bir de aşka dair kalıplaşmış beklentiler var ki iki taraf da isteksizce bu saçmalıkları yapmaya çalışıyor. ya bir salın kendinizi, her şeyi de isimlendirmeyin. bu dünyada adı aşk olmayan çok daha kıymetli şeyler de var.
devamını gör...
katıldığı önerme. efendim sonucu üreme olan bir şeye fazla anlam yüklemeyin.
devamını gör...
bence de çok anlam yüklenmemeli, seversin bir çok şey paylaşırsın tensel çekim olur bitti bu kadar.
devamını gör...
aşk ulan bu. tabii ki olabildiğince anlam yükleyeceksin. kaliteli bir toplumun en büyük anahtarı bireyin iç güdülerini denetleyip güdü seviyesine getirmesidir. aşk ise, güdülerini de duygu boyutuna çıkarma sanatıdır. evet sanat ölçüsünde yaşanması gereken bir anlamlar bütünü olmalı aşk. sevgi, seks hepsi motor faailiyet alanından kurtarılıp yaşanmalıdır.

lakin işte sanırım bu başlıkta anlatılmak istenen ve eleştirilen başka bir husus. o da, ortadoğu klanları olarak her haltı borderline haddinde yaşamamız. her yerimize ucuz, kalitesiz pembe dizilerden fırlamış dramlar sürmemiz. bunu aşmak lazım tabii. bireyde bunun devrimi de aşkı daha fazla anlamlandırmaktan geçer.
devamını gör...
herkesin yapmasına gerek yok işi bilenlere bırakın siz. biz yazmak uğruna çektik çekiyoruz dibine kadar. sorunlu insanlarız.
devamını gör...
aşk oldukça insanı eksiltebilenbir şey bu kadar anlam yüklenmesi tehlikeli ama bir insanın sahip olabileceği en güzel duygulardan biri ayrıca risk almaya değer
devamını gör...
sadece aşka mı? her kavrama fazlası ile anlam yüklediğimizden değil mi bunca hezimetimiz?
devamını gör...
her şeyin fazlası zarar.
devamını gör...
karın boşanma kararı almış , ev üstüne geliyor ama yalnız kalmaktan korkar diye dışarı çıkamıyorsun
devamını gör...
aşık olmuşsan yükle ne olacak, bir telefona fazla anlam yüklendikten daha iyidir.
oynasın duygunla, canın yansın, ot gibi yaşamadım dersin, her şarkıda bir şeyler bulursun.
kalbini ölene kadar kullanmayacak mısın?
organ bağışı mı yapacaksın?
az da senin için atsın, onun için atsın.
herkes gider zaten, sende gideceksin, boş gitme bari.
devamını gör...
aşka anlam yuklemiceksek neye anlam yuklicez. gerçekten hissedince sanki geri kalan her şey flu, yokmuş gibi, başka her şey önemsiz. kendimi daha çok seviyorum onu severken, daha güçlü hissediyorum, her şeyi başarmaya hevesim, dünyayı değiştirmeye inancım var. olmazları mümkün kılmaya niyetim var. onunla dağları denizleri aşmaya, engel tanımadan hayal kurmaya, o hayallere koşmaya içimde can atan biri var. ismet özel in de dediği gibi 'halbuki aşk, başka ne olsundu hayatın mazereti'
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"aşka fazla anlam yüklemek" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu online yazarlar kütüphaneden kitap talep et kulüpler normal sözlük rehberi puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim