#ödüllü filmler
aksiyon / fantastik / gerilim
puan ver

öne çıkanlar | diğer yorumlar

oyuncu listesinde will smith, joel edgerton, lucy fry, noomi rapace, édgar ramírez, dawn olivieri, ıke barinholtz, chris browning, alex meraz, matt gerald, happy anderson, aileen burdock, brad william henke, luis moncada, andrea navedo, chelsea rendon, scarlet spencer, cle shaheed sloan ve jay hernandez gibi oyuncuların olduğu 2017 yapımı bu aksiyon/suç türü yapımın yönetmeni david ayer'dir.

film insanlar ile farklı türlerin birlikte yaşaması üzerine kurulu ve org denilen bir türden deneme için alınan polisin nick jakoby yanında bulunan daryl word bir org tarafından vurulmasından sonra kaçan orgu yakalayamayan jakoby'nin polis olmaması gerektiğini savunan word'un çevresine rağmen ona karşı ifade vermemesi ile başlıyor tabii filmde iyileşme süreci gösterilmediği için hiç vurulmamış gibi gözüküyor ama öyle değil ve işe döndüğü anda çevresini saran herkes org'tan kurtulması gerektiğini söyleyerek onu daraltıyor buna bir de eşi dahil olunca word ister istemez biraz kulak asmak istiyor gönülsüzde olsa ama o arada bir gece bir çağrıya yanıt verirler ve gittikleri yerde olağan üstü şeylerin olduğunu anlayan word destek istiyor fakat gelen destek güçleri kötü niyetli polisler olunca ve bulunan şey efsane büyülü değnek olunca polisler bunu satıp para kazanmak istiyor fakat word bunu istemiyor ve değnekle birlikte buldukları kızın yanında duran jakoby öldürüp değneğin parasını bölüşmeyi teklif ediyorlar word'a ve word dışarı çıkıp dilahını jakoby'nin kafasına dayayıp ona aklına takılan soruyu soruyor neden orgun kaçmasına izin verdin jakoby başta söylemese de sonra itiraf ediyor fakat yakaladığı orgun o olmadığına emin olduğunu söylüyor word ona inanır ve arkasında duran dört kişi tek seferde öldürür. buradan sonrası hem insanlardan hem de değneğin gerçek sahibinden kaçmakla dönüyor ve yine film başladığı yere dönüyor ilk gittikleri eve buldukları kızın iyileşmesi için geldiklerinde onları bekleyen değnek sahibinin adamlarını ve değnek sahibini öldürüp kızı suya koyar word kızı tutarken değneğin sahibi ölmemiştir ve jakoby yukardan yakalayıp bir ipe asar değneğini kendine çekip word'u bir köşeye fırlatır fakat jakoby bir şekilde ipten kurtulup değnek sahibini elinden vurunca değnek ortaya düşer ve word onu eline almak ister değneği eline alan herkes kül oluyor eğer ona layık değilse ama word eline alıp bir bright olduğunu ispatladıktan sonra kızın ona söylediği kelimeleri kullanarak değnek sahibi yok eder. bina yanmaya başlar ve jakoby ile word zor çıkarlar.

mantık açısından sorunlar olsa da kurulan dünya ve verdiği hikaye yeterli bana göre iki kere izledim ve sıkılmadan izledim. iyi seyirler.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"bright" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim