1.
amerikalı, garip bir müzisyen. birçok albümü bulunmakta. electric sea albümü benim favorilerimden biridir.
devamını gör...
2.
kafadan kovalı biri.
devamını gör...
beni gitar çalma isteğiyle yanıp tutuşturan, yıllar önce yitirdiğim gitar çalma isteğimin en sonunda bu yıl geri gelmesine önayak olan, kişisel görüşümce gelmiş geçmiş en iyi gitarist.
devamını gör...
300 küsür albüme sahip değişik adam.
kendisi geçen sene kalp rahatsızlığı olduğunu her an gidebileceğini söylemişti değeri ölünce anlaşılcak büyük ihtimalle
devamını gör...
rahatsız edici maskesi ve modifiyeli kendine has les paul'u ile orijinal besteler üreten insan azmanı gitarist. benim gözümde tarihin gördüğü en kabiliyetli elektro-gitaristtir.

edit: elektro gitar, arkadaşın asıl ilgi alanı olup, telli olan her şeyi hayvan oğlu gibi çalabilmektedir.

edit 2: başlığı yanlış açmışım, taşındık...


elemanın spotify linki. gözünüz diskografi görsün...
devamını gör...
1969 yılında disneyland yakınlarında bir kasabada doğdu ve bir şeytan tarafından yönetilen tavuk kümesinde yetiştirildi. burada saman ipliklerini bir gitar teli gibi nasıl manipüle edeceğini öğrendi. insan topluluğuna yerleşmek için cesaretini topladıktan sonra, maskesiyle birlikte bir de kentucky fried chicken [kfc] kovası takmaya başladı. bu sayede manevi kardeşlerinin ruhani gücünü müziğine yansıtabilecekti. bu kovanın üzerinde "cenaze" yazıyordu.

hiç kimse buckethead'in tam olarak kaç eseri olduğunu bilmez. buckedhead hakkında sahip olduğumuz çoğu bilgi dolaylı yoldan elde edilmiştir. ancak şu bilgiyi yayınladığı eserlerin sıklığı ve kalitesi ile ifade edebiliriz: inanılmaz düzeyde üretken ve çalışkan bir müzisyendir.
kalp hastalığı olmasına rağmen yorucu turneler yapmıştır. birlikte müzik yaptığı ünlü sanatçılar tarafından övgü ile bahsedilir. konserlerinde hayranlarına koca bir torba dolusu oyuncak hediye eder. hayranları ile olan bağı beni her zaman etkilemiştir.
pek çok insan tarafından tüm zamanların en iyi gitaristi olarak görülür. teknik ve duyguyu, bir enstrüman üzerinde bu denli odaklı bir şekilde sentezlemiş çok az müzisyen vardır. buckethead'in müziğinde, içinde yaşadığımız dünyanın eleştirisini, ailesini kaybetmiş birinin karamsar düşlerini, varoluş krizlerini ve hayallerini dinleyebilirsiniz.
devamını gör...
kendisinin bir dahi olduğunu düşünmekteyim. soothsayer en sevdiğim parçası, sözleri olmayan bir şarkının bu kadar net duyguları verebilmesi bir mucize. umarım daha öncesinde bahsettiği kalp hastalığı bizim bu yeteneği vaktinden önce kaybetmemize sebep olmaz.
devamını gör...
suratı için buyrun
insan o çılgın adamın bu dede olduğuna inanamıyor.

t: bence slash ile dünyanın yaşayan en iyi gitaristliğini paylaşan insan.
devamını gör...
kesinlikle bunu tartışmam, müzik tarihinin en başarılı en iyi gitaristidir. solo yumurtlayan, durmadan yeni parçalar üreten, hayranlarıyla bağları kuvvetli inanılmaz bir gitarist. the rising sun eserini japonya'daki büyük felaketten sonra japonya için yapıyor ve gelen tüm geliri de yine japonya'ya gönderiyor. pek çok büyük isim onunla çalışmak istemişse de "değişik" karakterinden dolayı daha sonra vazgeçmişlerdir. ozzy osbourne gibi, yine de gitar hakimiyeti ve başarısından kesinlikle etkilendiğini söylemiştir.
devamını gör...
insan değil cindir. evet.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"buckethead" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim