aksiyon / gerilim / bilim kurgu / macera
puan ver

öne çıkanlar | diğer yorumlar

capricorn one, yönetmenliğini peter hyams'ın yaptığı, başrollerinde elliott gould, james brolin, sam waterston, o. j. simpson ve hal holbrook oynadığı 1977 yapımı ingiliz yapımı bir amerikan gerilim filmidir.
filmin konusu, mars'a ilk insanlı iniş olması planlanan capricorn one misyonunun fırlatılmasıyla başlıyor. ancak fırlatma sırasında mekanik bir arıza ortaya çıkar ve nasa, görevi iptal edip mürettebatı araçtan indirip aracı insansız olarak uzaya yollar. ancak halkın tepkisini önlemek için nasa, bir stüdyoda mars'a sahte iniş düzenler ve astronotlar bu aldatmacaya katılmak zorunda kalır.

robert caulfield (gould) adında hırslı bir gazeteci komployu keşfeder ve araştırmaya başlar. sonunda nasa'nın gözetiminden kaçan astronotlar da ona katılır. hükümet onları durduramadan önce gerçeği ortaya çıkarmak için birlikte zamana karşı yarışmaları gerekir.

1970'lerin en önemli bilim kurgu filmlerinden biri olarak kabul edilen capricorn one, eğlence değerinin yanı sıra, hükümet ile halk arasındaki ilişki, medyanın rolü ve gerçekliğin doğası hakkında da bir dizi ilginç soruyu gündeme getiriyor. bilginin sürekli olarak manipüle edildiği ve üretildiği bir dünyada yaşamanın zorluklarıyla boğuşmaya devam ettiğimiz günümüzde, filmin mesajı hâlâ geçerliliğini koruyor.

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"capricorn one" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim