1.
*sürekli kendi çizgisinde devam edip asla bozmayan sanatçı gibi sanatçıdır. ancak kendini ne kadar geliştirmiştir müziğini ne kadar yükseltmiştir o tartışılır.

(bkz: kesmeşeker)
devamını gör...
2.
şimdi biz buyuz şarkısıyla bir dönem içimizi yiyen sanatçı.
devamını gör...
3.
adını unutmaya devam edeceğim kişidir.
devamını gör...
(bkz: duymuştum şehirdeydim)
devamını gör...
"uçsuz bucaksız azınlık"ın kanaat önderi, insanı kendisi ve dünyasıyla yüzleşmeye zorlayan, genelde de acıklı şarkılar/şiirler yazan şahıs. kaptan.

cenk taner'in yazdığı kadar dinleyicisiyle sohbet eden şarkılar yazan başka sanatçı -benim gördüğüm- yoktur. kaptan anlatır, kaptan dinletir, kaptan anlattırır, insanın kafasını ruhunu boşaltır, dert söktürücüdür.

hep bana birşeyler yanlış gibi gelirdi ve adını koyamazdım. kaptan benim nezdimde tüm yanlışların adını nokta atışı koymasıyla meşhurdur.
devamını gör...
andıran otu adlı kitabın yazarı olan müzisyen, gerçek kadıköylü.
devamını gör...
"tut beni düşmeden" demiş, sonra da "izin vermedi yalnızlık" diyerek tutan kimsenin çıkmadığının altını çizmiş rock evliyası. evliya dediysek, keramet sahibi olduğundan ama "henüz onlar bunları bilmiyor" olduğu için, salı pazarı ihtişamıyla yaşadığı, "saatler yavaşmış da yıllar hızlı ya da tam tersi" olduğu için, herşey siyaha gittiği için.

zeynep bastık'larınız, cem adrian'larınız falan sizin olsun.

bana kaptan'ı verin, kaptan'ı...
devamını gör...
türk müziğinin leonard cohen’i bob dylan’ı ozan. en doğru tabir kendisi için modern bir ozan olduğudur.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"cenk taner" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim