havsalam almıyor yada ben anlamıyorum. bir kere müzik deniyor buna ama bakıyorum içinde çalan bir enstrüman yok, ben mi görmüyorum yoksa? sayılan isimleri tek tek dinlemeye çalıştım, hiçbiri bir enstrüman çalmıyor, arkada rutin bir ritm, güçlü baslar ve ne dediği anlaşılmayan ve çok hızlı konuşan biri. bunun neresi müzik? bu müzikse, diğerleri ne?
devamını gör...
ben de dinlemem ama dinlemediğim halimle bile içinde enstruman olan en az 10 tane rap şarkısı sayarım. sen görmüyo değilsin de duymuyosun.
devamını gör...
her müzik gibi insan ruhuna iyi gelmesi için yapılır. çünkü neden olmasın? evde bişeyle ilgilenirken dinliyorum. koşuya çıktığım vakitlerde veya yalnızlık tercih olduğunda da gideri var. enstrüman yok denilmiş. muhtemel ilerleyen yaştan mütevelli ağır işiten kulak sendromuna yakalanılmış olabilir. acil şifalar...*
devamını gör...
herkese hitap eden müzik türü aynı olmak zorunda degıl bunu anlamak güç değil. saygı duyulabilir buna çünkü ölüm kalım yok ucunda. o bunu dınlıyor şu şunu dinliyor diye ayrıştırmak çok alt kültür bir fikir.
devamını gör...
isyan edecek modda olunca...
devamını gör...
şanışer de tavsiye ederim dinleyin gerçekten iyi yapıyor. sözler efsane...
devamını gör...
(bkz: sanat için soyunmak)
devamını gör...
ne yapak, ciddisiz ciddisiz mi rap dinleyek
tanım: olağan, normal davranış
devamını gör...
son zamanlarda bir de keko rap çıktı, herifler bir de bot basıyor sözde milyonlarca da seyerdiliyor, anlamak mümkün değil.
devamını gör...
hiç sevmem. sevene sözüm yok. herkesin zevki...
devamını gör...
kof çıktı bunlarda. en iyisi klasik müzik, dimağa hitap ediyor,ney de öyle.
devamını gör...
sözler için yapılan eylemdir, müzik değil. ritim için olsa acapella* denen şey olmazdı. rap'te önemli olan söz kalitesi ve kafiyedir, arkada yastığa atılan yumruk* ve peteğin demirlerine çarpan bir çubuk sesi bile olsa yeterlidir. eski şarkıların çoğuna bakın; beatlerin çoğu ortalama/kalitesizdir ancak aliterasyonlar, asonanslar, kafiyeler akar gider*. ne başbakanlar ne diktatörler devrilir*.

ayrıca rapçiler mikrofon başında yazdıkları sözü bile ritme oturtabiliyorlar*. ritim "flow" adıyla çok önemli bir parçasıdır rap'in. ritim yapılan "beat"in yani müziğin kalitesi pek mühim değildir. son zamanlarda beatin önemi arttı* ve sözün önemi azaldı. nihayetinde iğrenç bir şey çıktı ortaya* fakat aşırı dinleniyor.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"ciddi ciddi rap dinlemek" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim