1.
gerçek adı angel kapsov olan, akerdeonu coşturan ve binnazla aralarında bir husumet bulunan 2014 te rahmetli olmuş eğlenceli kişilik.
devamını gör...
2.
ülkemizden çıkan en büüyük virtüözlerinden biridir. sadece enstrümanına hakimliği ile değil ses ve vokal tarzıyla da apayrı bir yerdedir.
devamını gör...
en büyük akerdeon virtüözü, akerdeonu diziyle titreterek çalabilen, şarkı söylerken hint şarkıcısından ferdi tayfura erkek ses renklerinden kadın seslerine kolaylıkla geçiş yapabilen, çocukluğundan beri ekmek parası için çalıp söyleyen, türkiyede ünlü olunca kullanılıp beş kuruş para kazanamadan kenara atılan genç yaşta ölüp giden usta.

medeni bir ülkede doğup müzik yapsaydı kariyeri ne olurdu diye merak ettiren can.devamını gör...
zamanında dünyanın en saçma organizasyonu olan "ciguli'nin benzerleri" yarışmasına kimseye haber vermeden katılıp ancak 3. olabilen kişidir.
o derece benzersizdi rahmetli.
devamını gör...
binnazı binnaz yapan sanatçı. saygı rahmet ve binnazla anıyoruz.
devamını gör...
değerini sonradan anladığım sanatçılardan biri.

kullandığı mahlasın yani ciguli'nin çıkış noktası bir arabadır. sebebi ise bu araç gibi kıvrak ve hızlı bir akordeon virtüözü olmasıdır.

bu arada
ciguli sovyet rusyasında 1970 sonrası üretilmiş bir modeldir. şeklen murat 131 'in aynisi olan bu araç lada markası altında satılmıştır.
devamını gör...
resmi adıyla angel yordanov kapsov, hasköy doğumlu müzisyen ve akordiyon virtüözü. asıl adı ahmet'tir.
devamını gör...
yapma bana numara, bir numara bir şarkıdır. bir de şu mapusun kilidi vardı. muhteşem akordiyon sololar, çok değişik özgün vokaller. kendisini unutmadık.
devamını gör...
valla bana ölümü hatırlatır. hiç ölmeyecekmiş gibi film karakteri tipinde biriydi.
devamını gör...
sene kaç hatırlamıyorum, okulumun 23 nisan şenliklerinde konuk olarak gelmişti. kendisiyle karşılıklı göbek falan atmıştık. gördüğünüz gibi, çevrem hep ünlü kaynıyor.
devamını gör...
camel mı ciguli mi tartışmasına girdiğim ama hakkını teslim ettiğim sanatçı. odtü'de lisans okurken şenliklerden birinde, baraka'da reggae eşliğinde dans ederken canım camel dinlemeyi çektiği için müzikleri açan arkadaşın yanına gitmiştim. dedim ki, "hocam camel açabilir miyiz?" fakat benimle aynı motivasyonda bekleyen bir başkası daha vardı ve ciguli-binnaz önerisiyle gelmişti. sarhoş halimle camel vs. ciguli tartışması yaptım. fakat tabii oldukça saygılıydık ve ikimiz de hem camel'ın hem ciguli'nin değerli sanatçılar olduğu konusunda mutabıktık. hangisi önce çalınsın tartışmasına dönmüştü mevzu, ciguli kazandı.
devamını gör...
(bkz: çalgıcı karısı binnaz)
devamını gör...
binnazzz...
devamını gör...
benim için cafer kardeşimizle ayrı anılamayacak birisidir.
devamını gör...
değeri yeterince bilinemeyen, roman akordiyon virtüözü.
romanlar gününe özel, özel bir şarkı (bkz: djelem djelem) ile anıyorum kendisini.
buradan
devamını gör...
neredesin firuze filmi için sabır şarkısına yaptığı coverı halen ara ara dinlediğim.

devamını gör...
geçen kısa bir belgeseli denk gelmişti. kıymetini bilememişiz.
devamını gör...
en son ali atay’ın limonata filminde gördüğüm sanatçı abimiz:

görsel
devamını gör...
ciguli adindaki önemli şahsiyet tiyatro müzik ve pek çok alanda eser ve yapıt bırakmış sevilen bir abimizdir.rahmetle anıyoruz
devamını gör...
var olduğu günler özlendi.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"ciguli" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim