coracias caudatus ismi ilede bilinen güzel bir kuş türü. afrika ve arap yarımadası'nın güneyinde ağaçlık savan bölgelerde bulunur. ağaç kovuklarına yuva yapan dişi alakargalar her yumurtlamada 2 ile 4 arasında yumurta bırakırlar. erkek ve dişiler birlikte kuluçkaya yatar. genel olarak akrep, kertenkele, salyangoz ve küçük kuşlarla beslenirler. bunun yanında kemirgenleri de yerler. kenya ve botswana'da ulusal kuş türü ilan edilmiştir.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel kaynak
devamını gör...
afrika'nın savan bölgelerinde yaşamını devam ettiren, göz alıcı renkleriyle göreni ciddi manada büyüleyen bir kuş türü.

normalde kuşların birçok türünde yuvayı erkek kuşlar yapar. güzelce örülen kamış, taş, ot gibi materyaller, dişisini beklemeye ve yuva olmayı gözlemeye başlar ancak alakargalar için bu durum tam tersidir. dişi kuş yuvayı yapar, daha sonra üreme mevsimi başlar.
yavruları da pek bir nazlıdır. yumurtadan çıkma için anne-babalarının yumurtayı kırmasını beklerler. biraz da saldırgandırlar. *

bu türün bir de mavisi vardır ki sormayın gitsin! o kadar güzeldir ki bakmaya doyamazsınız!
devamını gör...
bu güzelim kuşa başka isim bulamamışlarmıki alakarga demişler.
devamını gör...
bu türün mavisi, regular show (dizi) çizgi dizisindeki mordecai'yı bana hatırlatmış tatlı bir kuş türü.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"deniz alakargası" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim