liyakat yerine partiye yakınlık, torpil, referans, dindarlık gibi kıstasların ağır basmasında dolayı akp döneminde işe alınan memurların arzu edilen bilgi seviyesinde olmaması.
devamını gör...
akepe döneminde yükselen sadece kurlar, fiyatlar, enflasyon olduğundan şaşırilmayandir.*
devamını gör...
devlet memuru alımları yönetmeliği değiştiği içindir. biliyorsunuz hükümetin en büyük kozu başörtüsü ve imam hatiplerdi. bu ikisinin önünü açmak için, hatta özellikle bu iki güruhu korumak için her yere buralardan insanlar atandı. ilahiyatçılar yükseldi. aralarında hakeden muhakkak vardır ama haketmeyenle kıyasla yok desek abartmış olmayız sanırım.
devamını gör...
mülakat varsa liyakat olması beklenemez zaten.
hastanelerde banko görevlisi kendini cerrah, üniversitelerde öğrenci işlerinin rektör gibi davranmasının sebeplerinden biridir.
devamını gör...
valla kimse kusura bakmasın ama akp'nin belki de tek günahsız olduğu konudur. resmi daireler her daim böyledir. saldım çayıra durumu hakimdir. maaş garanti,patron yok, amiri kafaya al tamamdır.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"devlet memuru kalitesinin akp döneminde yerlerde sürünmesi" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim