bilgisayar mühendisliği okuyacağım 25k-30k tl arası bütçem var laptop alacağım önerilerinizi bekliyorum

aradığım ölçütler:
msı,asus,monster markasından olacak.
windows işletim sistemi istiyorum.
en az 16gb ram
ekran kartı nvidia geforce rtx serisi minimum(2000)
işlemci en az i7 9-10. jenerasyon
hdd ve ssd aynı anda olmasını istiyorum
256gb ssd
1tb hdd

bunlar dışında önerileriniz varsa açığım ilk önceliğim msı.
macbook istemiyorum
yardımcı olan ince ruhlu insanlara çok teşekkür ederim çok sağolun :))
devamını gör...
gir buradan karşılaştır o paraya her türlü makinayı düzersin zaten.
devamını gör...
(bkz: hayırlı forumlar)
devamını gör...
asus ve monster alma da ne alırsan al dediğim sorudur.

hayır bilgisayar mühendisliği okuyacak biri kendi araştırmasını da yapar.
devamını gör...
kolay gelsin diyeceğim yazarın isteği.

kriterlerin belli zaten. bunları herhangi bir siteye yazsan, istediğin model -eğer varsa- karşına çıkar.
ayrıca, windows'u kendin yükleyemiyorsan, bilgisayar mühendisliği biraz seni zorlayabilir. ona boşuna para vereceğine, işletim sistemi yüklü olmayan(u: 'freedos' yüklü de olur bir tane al, kendin yükle.)

bu saatten sonra da ssd+hdd kombinasyonlu makineler aramanı önermem. dizüstü bilgisayarlarda pek mantıklı değil. hem harekette çok zarar görüyor, hem de güç tüketimi inanılmaz artıyor. ayrıca istediğin makineden bir nvme ssd olmadan verim alamazsın. sabah akşam kod derleyeceksin. bölümden soğursun.
devamını gör...
yardımcı olmak isterdim fakat istekleriniz ve olacak dediğiniz şeyler o kadar kötü tercihler ki sadece kolay gelsin diyebiliyorum.
devamını gör...
öncelikle fredoos bı pc alacaksın . bilgisayar mühendisliği okuyacaksın windows 10 kuruver bı zahmet ordan 300 tl - 1k arası para cepte kalır. mühendislik okuyacaksan ( ki oyun oynarım dememissin) ekran kartları çok da önemli değil zaten 25 30 k arası bir makina alacaksan iyidir her türlü. ben monster kullanıyorum suanki fiyatı 12.500 civarı ve dediğin özeliklere sahip . ayriyetten 16 gb ram çok az o fiyat için kesinlikle en az 32 olmalı o fiyat bandında. önerim ise macbook olması ama macbook 16 gb ve hdd olmayacak . sen macbook u ölçütlerin arasına koymadigin için sana msı marka su laptopu onerebilirim: buradan ayriyetten bu devirde muhendissen hdd kullanmanı önermem çok yavaşlar . depolamak için diyorsan 1 tb yeterde artar şimdilik ha yetmezse ilerde ek takviye yaparsın hdd ama onermedigimi söyleyeyim.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"dizüstü bilgisayar önerileri" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim