efsaneyi hatırlayalım;
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
benim kocam gibi her gelen mesajdaki linklere tıklamamak. yav 90 yaşında dede misin be adam? nasıl tıklıyorsun o linklere. lanet olsun.
devamını gör...
dolandırmaya çalışmamak.

ben çalışıyorum ve dolandırılıyorum, huyum kurusun.
devamını gör...
her şeyden şüphelenin.
devamını gör...
yaşça büyük biriyseniz, çocuklarınızdan veya torunlarınızdan bilgi almadan hiç tanımadığınız insanlarla herhangi bir işlem yapmayın. kapıya gelip kendini polis, kargocu vs. olarak tanıtan birisinin imzalamanızı istediği hiçbir evraka imza atmayın. gelen herhangi bir mesajdaki linki tıklamayın veya torunlarınıza oyun oynaması için telefonunuzu vermeyin ki gelen herhangi bir mesajdaki linke tıklamasınlar.*

maalesef bu son yazdığım şey, annemin başına geldi. bilgilerinin çalındığının farkına varıp kredi kartını kapattırana kadar 8 bin lira civarında online alışveriş yapılmış.

şimdi asla torunlarına telefonunu vermiyor ve herhangi bir mesaj gelince bana soruyor, bu nedir diye.* en son aşağıdakini bana attı, tıklama dedim aman sakın çünkü en son çıkan dolandırıcılık olayı da buymuş. aldığım duyumlara göre, bu linki tıklayanların e-devlet bilgilerini çalıyorlarmış.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"dolandırıcılık mağduru olmamak için yapılması gerekenler" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim