ölümünde ani olduğunun farkına varıldığı andır.
devamını gör...
solmuş bir çiçeğe, ölmüş bir kediye, devrilmiş bir ağaca baktığım andır. hayatın bir gün biteceği gerçeği onu katlanır yapan tek şey galiba.
devamını gör...
babaannem vefat ettikten sonra köydeki evde temizlik yaparken yeni alınmış hiç giyilmemiş kıyafetlerini gördüğümde düşünmüştüm. bir gün giyerim diye saklamış nasip olmadı giymek.
devamını gör...
bir yakını kaybetmenin attığı sağlam tokat anıdır.
devamını gör...
eski anıları hatırlamak. üstüne tanımam.
devamını gör...
bir yakınını kaybettiğin zamandır.
devamını gör...
o anı yaşadıktan sonra yaşamanı anlamlaştıracak ve daha mutlu olacağın şeyleri yapacağın listeyi gözden geçirirsin.her defasında dünya boş bak bunuda yapacağım onuda yapacağım dersiniz peki ya sonra yine aynı terane.defalarca yaşarsın bu boşluk ve acı hissizlik duygusunu da kendini değiştiremezsin.insanoğlu ne zor, ne anlaşılmaz.
devamını gör...
mezarlığa gittiğimde
devamını gör...
beklenmedik bir anda bir yakının öldüğü an. hem de öyle bir anlarsın ki günlerce yemekten dahi kesilirsin.
devamını gör...
sevdiğin ya da hoşuna giden her şeyin,nefretinin,duygularının ve günlerinin bile bittiğini gördüğünde aydınlanıyor insan. ben çocukluğumu kaybettiğimde anladım.
devamını gör...
unutulmaması gereken andır.
zamanımız tıpkı kum saati gibi.
sadece daha yavaş akıyor.
insan, hayatının başlangıcı ve bitişi arasında geçen sürede fani olduğu gerçeğini aklından çıkarmayacak şekilde yaşar ise daha mutlu hayat süreceğine inanırım.

bir gün hayatını kaybedeceğini bilerek yaşamak zamanın kıymetini bilmeyi, aynı zamanda yaşamın da kıymetini bilmeyi sağlar. bir gün kaybedeceğinizi bildiğiniz yakınlarınıza daha da sıkı sarılmanızı sağlar.
devamını gör...
muhtemelen dokuz on yaslarinda olan andır. asıl önemli olan bunu bilerek yaşamaya başlanılan zamandır.
devamını gör...
gasilhanelere gidin , ölülerin giriş çıkış trafiğini , duayı görün , hayata kısa süre önce veda etmiş tanıdığınız insanın, cansız yattığı tabutunu , cenaze arabasına taşıyın.
mezarlığa gidin , birkaç günlükken hayata veda etmiş minik bebek mezarlarını görün.
herşey boş arkadaşlar , dünya kimseye kalmamış , kalmayacak.
devamını gör...
sadece bir an için olan andır.
dünyanın fani olduğunun o an farkına varırsın ve geçer. çünkü insan beyni bu ağırlığı uzun müddet taşıyamaz.
insan, eğer gerçekten yaşayacaksa hiç ölmeyecekmiş gibi yaşamak zorundadır.
devamını gör...
ne zaman hırslar,yaşanmışlıklar,yaşanmamışlıklar,dertler,acılar boğazıma yapışıp,nefes aldıramaz hale geldiğinde mezarlığa giderim. hepsinin böyle sorunları vardı belli ki ama sonunda o sorunlar o çukurda eriyip gitti.
devamını gör...
genç insanların ölümü
devamını gör...
bazılarınca kendini dağıtmaya bahane edilen süreç.

dünya fani evet. o yüzden güzel ve düzgün yaşayın, hiçbir canlıya zarar vermeyin, iyi biri olun. arkanızdan küfrettirmeyin.
devamını gör...
istediğin her şeyi yapma arzusuyla yaşarsın. hiç bir şeyi hesaplamadan, düşünmeden... insanların sana olan düşüncelerini umursamadan yaşarsın. özgürlük böyle bir şey.
devamını gör...
her bir zerremin 'kaç' sinyali verdiği içime bir öküzün oturduğu ve ateşimin çıktığı andır. sonrasında kendimi telkin yoluyla sakinleştirir ve geleceğe yönelik planlar ile motive ederek bir meşguliyet yaratarak bu gerçeği görmezden gelirim. neden 'anda kalmak' için bu kadar öğreti olduğunu düşündünüz mü? çünkü anı yaşamak aslında uyuşmaktır.
devamını gör...
dünya değil sen fânisin.

sen gömülsen de o dönmeye devam ediyor.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"dünyanın fani olduğunu farkına vardığın an" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim