son birkaç yılda komşu ülkelerimiz arasında en sessiz sedasız olan ülkenin bulgaristan olma durumu.

sinsilik burada olumsuz anlamda kullanılmamıştır. diğer komşu ülkelerimize nazaran çok daha sessiz bir ülke bulgaristan. hemen yanımızda, fakat sanki çok uzaktaymış gibi. hatta bazen o kadar uzak ki, varlığını bile unutturuyor. ansızın birden aklımıza gelince, ''sahi bir de bulgaristan adında komşumuz vardı'' diyoruz. bu ülke ile ne aramız pek iyidir, ne de pek bozuktur. yıllardır sorunsuz bir şekilde karşılıklı komşuluk yapmaya devam ederiz. geçmişte bir sürü sorunlar yaşasak da, şimdilerde kavgasız komşuluk etmemiz çok güzel.

dünya gündemini de mümkün oldukça takip eden biri olarak, bir avrupa birliği üyesi olan bulgaristan'ın dünya gündeminde de hiç yer almamasını enteresan buluyorum.

gizemli bir ülke, her şeye rağmen iyi ki var. sorun çıkaran komşu ülkelere o kadar çok alışmışız ki, bulgaristan gibi kendi halinde bir ülke bize tuhaf geliyor. bulgaristan'a gitmek, benim için bir iskandinav ülkesine gitmek gibi. yanıbaşımızda olduğu hissini pek alamıyorum. uzak bir coğrafya gibi sanki. adetâ bir hayalet.

sorunlu bir komşu olmasındansa, böyle gizemli, sessiz sedasız kalmalarını tercih ederim. bulgaristan'a sevgiler.
devamını gör...
tuzlu su aşığı yunanistan varken esamesi okumayacak tespit.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"en sinsi komşu ülkemizin bulgaristan olması" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.