objektif şekilde olması gereken cevapları vermiş.
ele alınan sorular;


00:00 giriş: türkiye'nin ilk astronotu ve sert eleştiriler!

01:16 kennedy ve "ay" konuşması: nasa'nın apollo görevlerini halkın ne kadarı destekliyordu?

04:10 ay görevleri, insanlığa neler kattı?

06:13 türkiye'nin ilk astronotu, nasa'nın apollo programıyla kıyaslanabilir mi?

07:05 alper gezeravcı'nın uzaya gidebilmesi için 55 milyon dolar ödendi mi?

08:55 türkiye nasa'yı (veya hindistan'ı) ne zaman yakalar?

11:47 ilk astronotun fırlatılması bir seçim propagandası mı?

13:39 uzay görevlerinin siyasi bağlamı kalıcı mı?

16:04 uzaya harcanan parayı daha önemli işlere mi harcasak?

17:16 alper gezeravcı, türkiye'de (veya dünya'da) bilimsel devrim yaratacak mı?

19:15 alper gezeravcı, bir astronot değil de "uzay turisti" mi?

20:11 uzaya neden bir asker gönderiliyor?

20:46 kapanışdevamını gör...
az önce izledim. reklam panolarında yayınlayasım var şu an. farkındasınız değil mi, o paralar uyuşturucudan, hırsızlıklardan, kaçak göçmenlerden kurtardığımız paralar. eğer alper gezeravcı'yı uzaya yollamasaydık kim bilir o para kimin oğluşunun bir hoş oluşuna yardım edecekti? hayır yani... bu da bir şey.
devamını gör...
benim için de en utanç verici eleştiri turistik bir gezi olarak değerlendirilmesiydi. bu kadar sığ bakılabiliyor olması hayret verici diyeceğim ama değil bu ülkede değil. özellikle alper gezeravcı'yı itibarsızlastiran yorumlar... biri yörük olmasına takmış, biri boyuna, biri bilim insanı değil diyor... cidden bu kadar mı köhne zihniniz? astronotlar öyle sıradan insanlar değil, çoğu zaten videoda da bahsettiği gibi askeriye çıkışlı. deneyler için de bilim kanallarının ortak canlı yayınında akademisyenlerle röportajlar yapıldı, süreci aktardılar. hani diyorum "gerçekten" bunu merak ediyorsanız martaval anlatmadan önce bir bakın derim.
keşke bilime daha fazla bütçe ayrılsa ama işte...
devamını gör...
videoyu henüz izlemedim, görüşlerimi etkilememesi için yukarıda yazılanları da okumuyorum ama hani bilimsel bir proje kapsamında bir vatandaşımızı uzaya gönderdik ya, bunu bir bilim insanının eleştirmesi gerektiğini düşünüyorum ve evrim ağacı, şahsa indirgersek çağrı mert bakırcı da bu eleştiriyi yapabilecek bir bilim insanı. dalı değil evet ama gereken bilimsel bakış açısına sahip kendisi. yorumlarını eleştirirken bunu gözardı etmeyin.
devamını gör...
evrim agacinin tuğba özaya denk olduğunu ve farkinin olmadigini ögrendigim video.
devamını gör...
biraz evvel ,19 haberlerinde tüpçü'nün cnn-turp kanalında alper uzayda nasıl uyudu, ne yedi işti nasıl sı...., büyüklere masallar.
elalem 85 milyon dolara aya indi ,biz 55 milyon dolara(bunun birde biyoloji deneyine katıldın ver 15 milyon doları varmış) , kamil koç pulman koltuktan hallice koltuk aldık.

olsun uzayı fethettik ya, yoksa bekamızı haybeye kaybedecektik.

irfan dolu anadolu.
oğuz boyu var olsun..
devamını gör...
(bkz: erdoğan ın turistik uzay seyahati yorumu)

2 yıl önce erdoğan, zenginlerin kendi parasıyla uzay seyahatine gitmesine israf demiş.
40. saniyeden sonra

'bir tarafta 810 milyon insan en temel gıda maddelerine ulaşamazken, diğer tarafta büyük sermaye sahipleri birkaç dakikalık turistlik uzay seyahati için yüzmilyonlarca doları harcaya bilmektedir.'

okuyanları istemiyoruz diyen, okul kapatan, ısmarlama kadro açan adamların bilimsel çalışmayı önemsediğini düşünen naifler biraz arşivlere baksın.
devamını gör...
tüpitak'ın başına hayvanat baçhçesi müdürünü atarsan,atatürkçü cumhuriyet’i islami cumhuriyete dönüştürmek için uğraşırsan ben senin uzaya adam göndermene seçim yatırımı derim...
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"evrim ağacı'nın alper gezeravcı hakkında yaptığı video" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim