hava durumu şu bu denilerek hala dönderilmemesidir. adam yaşanan her gecikmeden dolayı zevkten dörtköşe oluyordur.
devamını gör...
bu durum biraz canımı sıkıyor, inşallah sağ salim döner bir an önce.
devamını gör...
adam iltica etti. isss'te yaşarım yine de ülkeye dönmem geri diyor.
devamını gör...
ikinci taksitin henüz yatmadığını gören şirket protesto çekmiş arkadaşlar. kesin bilgi. para hesaba geçmezse maalesef gezeravcı'yı uzayın derin boşluğuna bırakacaklar. ülkemizin itibarını uzaya çıkaran liderimiz, para çıkışmadığı için motorlu taşıtlar vergisinin bu yıl bir defaya mahsus olmak üzere sekiz kez alınmasını gündeme almış.

alfonso cuaron bul beni. gravity'nin devam filmini çekeceğiz.
devamını gör...
ben olsam ben de dönmem bu memlekete
devamını gör...
alper gezeravcı'dan dünyaya: "bip bip cızııırrr hışııırrr dönen dönsün ben dönmezem yolumdan hışııırrr cızııırrr bip bip."
devamını gör...
alper buraları okuyorsan takılma bunlara sen bak keyfine ne kadar fazla vakit geçirirsen o kadar kardır çekemeyenlere bakma.
devamını gör...
uzaydan kim dönemediiiiiiiiiiiiii ...

osman büyükbulut............... !!!!!!

bu zatı muhteşemi muhteremin uzaya halkın parasının çar çur edilmesi ile gittiğine inanmayan en az 40-50 milyon insan var.,inanın akp'liler değil sırf,mhp'lier ,chp,iyip, sarhoşun partisi, zafoş parti alayı 40-50 milyon tc. insanı 85 milyon +15 milyon yabancı destekli nüfusumuzun belki de 65-70 milyona yakını...
gidin amazon kabilesine anlatın kıçları ile gülerler.
buna inanıp türkler dünyaya hakim olacak ,turan-kızılelma dünyayı biz yöneteceğiz diyenler var,akşam makarna +ekmek ile yatan.

allah akıl fikir ihsan eylesin.

kılıştar ssk'yı batırdı..
devamını gör...
onun yerinde ben olsam ben de dönmezdim.
devamını gör...
fasülyelerin biraz daha çimlenmesini bekliyordur, öğretmen düşük not verir falan sonra.
devamını gör...
az önce biraz izledim, herif el feneri çevirip sağa sola top atıyordu. daha tekmelenecek çok balon var herhalde.

uzayda bilimsel araştırma yapacak denilince ben yerin yüzeyine inecek, biraz toprak alıp tüpe falan koyacak ne bileyim işte böyle şeyler yapacak sanıyordum; adam hulahop çeviriyor aracın içinde. trambolinde takla atan çocuklar gibi takılsın diye fazla para vermişiz gibi geldi bana.

konudan bağımsız edit: başlık sayesinde meja'nın döndüğünü gördük tesadüfen. profile şöyle bir göz atınca dönünce yazdığı başlıklar hiç de onluk değil galiba hesabı satmış. burda hesap satma mı var la kim niye alsın. ilgilenen varsa benimkini de satayım.
devamını gör...
merkür'den arazi kapatmış avm yaptırmakla meşgulmüş diye duydum ben. ondan gelemiyormuş.
devamını gör...
bu olayın t.şşak konusu yapılmasına anlam veremiyorum. 80 sene eller çalışırken sen yatmışsın. millet aya adam gönderirken sen eline metreyi alıp barbarca kafa tası ölçmüşsün.
onlar arabalar yapmış, uçaklar yapmış; sen kendi memleketinde araba yapana, uçak yapana engel olmuşsun. 80 sene yok sarıklısın, yok cübbelisin, yok türbanlısın diye asmadığın, zulmetmediğin kimse kalmamış; şimdi bir yerlerden çalışmalara başlanıyor, bir adım atılıyor diye laf ediyorsun. bu adımı 1970 yılında ismet inönü denen bu ülkenin başına gelmiş en boş adamın atması gerekirdi. kendisinin daha önemli işleri! olduğu için bu tür teknolojik işlere zamanı yoktu. o yüzden biz şu an ustaların yanında çıraklık yapıyoruz. milletin zamanında acemilikle başlayıp uzman olduğu konularda çıraklık yapıyoruz. uluslarası uzay istasyonuna bir çırak olarak çıkıp top sektiriyoruz.
elbette ömür boyu top sektirmeyeceğiz.
bu iş top sektirme meselesi değil. bizler bir adım attık. türkiye cumhuriyeti bir vatandaşını uzaya gönderdi. bu çok büyük bir adımdır. isterse boş gidip gelsin hiç önemli değil. bu çok çok büyük bir adımdır. bu adımların devamı da gelecektir. ben bu işte gülünecek, dalga geçilecek hiçbir durum görmüyorum. bedelini de hiç dert etmiyorum. isterse 100 milyon dolar olsun. uzaya insan gönderdik kardeşim daha ne olsun.
çıraklık bitince kalfalık başlar, o da bitince ustalık başlar. bir şeyin en zor kısmı başlamaktır. biz başladık. 1 her zaman 0'dan iyidir.
olayları küçümsemek bilgisiz insanların işidir.
yok gitmemiş, yok yalanmış, sette çekiliyormuş, bomboş konuşmalar bunlar.
zamanında türksat 1 uydusunu nasıl fransadan satın alıp göndermiştik. şimdi türksat 6-a uydusunu komple kendimiz yaptık. ne diyeceksiniz buna? o zaman da uyduyu yapan fransızlar, gönderen fransızlar ama adı türksat, güya bizim uydumuz diyorlardı. alın şimdi 6-a uydusunun bütün parçalarını nerenize sokarsanız sokun. hepsi ülkemizde üretildi.
devamını gör...
sırrı süreyya'nın sözü geliyor aklıma; la bu solcular size ne etti gardaşım?. tamam yapılan işin, katılımın, çok büyük bir şey olmadığını, bir başarı olmadığını bizde biliyoruz ama sonuçta bir literatür var, uzaya çıkmış kişilerin adlarının, milletlerinin, ülkelerinin tutulduğu bir kayıt, bir tarih. bu adamda 35 bin kişinin arasından seçilmiş bir f-16 pilotu, bir albay, hava harp okulu mezunu.( yiyorsa gir). bu adam giderken, ben yukarda atomu parçalayacağım demedi ki, prosedür ne ise o işte. gelelim yörük meselesine; cümlelerinizden çekememezlik akıyor görüyorum, kıl çadırdan çıkan bir çoban nasıl olurda uzaya çıkan ilk türk olur...en büyük şansımız ne biliyor musunuz? bir karadenizli olmaması...dağlara taşlara ismini verip heykelini dikmezlerse şerefsizim, ardından vekillik, bakanlık vs vs...rize meydanındaki çay heykelini yıkıp bunu dikerlerdi.
neyse sonuç: dağlara taşlara yazılacak bir mevzu değil (ki yapmıyoruz) ama itin götüne sokulacak bir olayda değil...
devamını gör...
zuhahahahahaahhhhahahhahhahhahahahaha... unutuldu unutuldu uzayda niohahahahahhahahahahahahhahahahahah.
küçük seçim yatırımı alpim benim.
devamını gör...
biraz daha kalırsa, döndüğünde korkma dünyalı biz dostuz diyebilir.
devamını gör...
iniş florida tarafına yapılacağı için ortaya çıkan durum. denizin ortasına fırtına varken iniş yapılmaz. iniş ya da kurtarma sırasında yahut her ikisi esnasında sorun çıkabilir.

videodaki top oynama mevzusunun oradaki deneylerle en ufak bir ilgisi yok arkadaşlar. sadece yer çekimsiz ortamda newton fiziğinin nasıl işlediğini göstermek açısından yapıp kaydettiği bazı sıradan hareketler bunlar. istasyondaki her deneyin videosunu izleme şansınız yok zaten. belki ilerleyen zamanlarda bazıları paylaşılır, siz de izlersiniz.

kusura bakmayın da havaya giden onca para dururken en azından bilimle ilgili olarak harcanana laf etmeyin bari. daha önce milyar dolarların nereye kaybolduğu, deprem vergilerinin ne olduğu gibi sorulara yanıt alınamadı. şimdi en azından belirli miktardaki paranın nereye gittiği ortada. normal ülkeler her şeye aynı anda bütçe ayırabilir. uzaya ayırdığını alıp başka yere vermesine gerek yoktur. o nedenle hesabı sorulması gereken para uzaya harcanan değil, hiçbir şekilde hiçbirimize harcanmayan kısmıdır bütçenin. ne sanıyorsunuz? uzaya harcanmasa millete harcanacağını mı? 40 yılda bir lehimize olacak bir şey yapılmış, akıllarına tilki kuyruğunu sokmayın durduk yere.

ha seçim çalışması amaçlı yapıldığında hemfikiriz. zamanlaması da paylaşılma şekli de trollerinin bu konudaki yorumları da bunu destekler nitelikte ama yine de hükûmetler değişir, yapılan olumlu işler yeni gelen hükûmetlere ve halka kâr kalır. işe o açıdan bakmaya çalışın biraz.
devamını gör...
memnun ki yerinden
dönen yok seferinden.
devamını gör...
bakın hayatım boyunca aynı tarafta hissettiğim muhalif kitlenin son 1 senedir akıl sağlığından ciddi şüphe duymaya başladım.

olum ortada hafife alınacak bir şey yok, dalga geçilecek bir şey yok alper gezeravcı'nın o istasyonda olması önemli bir şey ya. 55 milyona takmış gidiyor herkes lan para mı 55 milyon? uzaya astronot göndermek gibi bir misyon içinde 55 milyon ne lan? o parayı arap emirleri yüzüne sıçmak için çağırttıkları batılı kızlara veriyor 1 sene içinde.

internet çok büyük nimet harbiden. evde s2yle oynayıp uzaydaki adama "tasın içinde fasulye buyutuyor" diye bok atabiliyor herkes. şu düşünce özgürlüğü iddia ediyorum hiçbir uzaylı medeniyette yoktur.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"alper gezeravcı'nın hala dönmemesi" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim