köteklik insandır.

şiiri olmayanın şuuru da yoktur. şuuru olmayan da salak bir adamdır
devamını gör...
sen şimdi bana neden hakaret ettin? bilmiyorum karşim. hayır, hiç çabam da olmadı. aman dur ezberlemem lazım da demedim. sensin len salak.
devamını gör...
şiir seven, edebiyatla ilgilenen adamdan uzak durun. bir arkadaşım; “kendilerini o kadar güzel ifade ediyorlar ki söze dökmenin etkisiyle bi rahatlama yaşayıp eyleme dökmüyorlar hiçbir şeyi. şiir, edebiyat bilmeyen adam davranışlarıyla o sevgiyi göstermeye çalışıyor” demişti. hak veriyorum artık ona. yazdıkları süslü püslü satırlarla, gözünüzün içine bakıp okudukları şiirlerle en büyük çabayı kendilerinin gösterdiklerini iddia ediyorlar. savaşmaya gelince korkup kaçmaktan başka bi halta yaramıyorlar. yaptıkları tek şey ağızlarının iyi laf yapması oluyor. seni çok seviyorumlu mısralar işte ötesi yok..
devamını gör...
benimdir bu. cımbızlı şiiri bilirim ezbere o da bülent ersoy yılbaşı programında kafamıza kakmıştı vakti zamanında. *. ezberleyemem değil bu arada, ezberlemem. sebebi de şu, yeniden keşfetme hissini seviyorum. belki saçma gelecek ama bir filmi yıllar sonra seyredip, unutulan etkileyici sahnelerde vay anasını olma hali var ya, heh unutulan mısralar için de aynısı geçerli oluyor bende. o yüzden bilinçli bir tercih olarak okuduğum şiirleri ezberlememeyi seçiyorum.
devamını gör...
ben değiimdit ezberim oldukça iyidir
devamını gör...
normal insandır. yazılanları okuyunca aklıma şu tivitler geldi
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
cehalet ile savaş çoğu savaştan zordur,bu tanımdaki kişi cahil sayılır fikrimce. böyle birinin benim için herhangi bir değeri varsa direkt silinir
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"ezberden bir mısra bile şiir okuyamayan adam" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim