gitar hakkında bilgisi olanların tavsiyelerini beklediğim başlıktır.

1- klasik veya akustik gitar almayı düşünüyorum. ancak internetten almak güvenli olur mu yoksa gidip görüp al mı diyorsunuz?
2- hangi markalar iyidir? 1000 tl den fazla veremem o da akustik için.
3- yeni başlayacak biriyim ve bu yüzden öğrenmek için alacağım ilk etapta. ucuz ve kaliteli bir marka önerebilir misiniz?
4- bir de gitar paketleri olarak satılıyor. 400 liraya bile buldum. gitarın iyi olma ihtimali nedir? almamı önerir misiniz? internet üzerinden buldum tabi.
5- klasik ve akustiğe baktığımda çok bir fiyat farkı yok gibi, bu sebeple ikisinden birini alacağım ancak yeni başlayacağımdan akustik öğrenmek için iyi bir seçim olur mu yoksa klasikle başla mı dersiniz?

cevaplar için teşekkür ederim şimdiden.
devamını gör...
400 tl paket olanlardan uzak durun. limon sandığından kendiniz çakın daha iyi ses verecektir. akustik ve klasik gitarların fiyatları, alacağınız ses ile doğru orantılı olmayabilir tıpkı bağlama gibi çünkü sonuçta bu aletler ahşaptır, hiç ummadığınız bir sap ve gövde uyumu deli gibi ses verebilir ama markası dandik diye ucuza alabilirsiniz. yani kesinlikle netten almayın, gidin tıngırdatın sesini bizzat duyun. (yüksek sayılabilecek bir fiyata, çok güzel dış görünüşü olan bir bağlama almıştım, kışlık odun niyetine yaktım) sesin iyi olup olmadığını nasıl anlarız? ilk işaret (ve en önemlisi) sustain dir. herhangi bir tele vurduğunuzda, çıkan sesin ne kadar süre tınıladığı. bu süre ne kadar uzun ise alet o kadar iyidir. daha sonra sap ve gövde işçiliği gelir, tellerin klavyeye uzaklığı da bir emaredir. teller klavyeye ne kadar yakınsa
(cızlamadan tabi ki) çalımı o kadar kolay olur. ama 1000 tl ye tüm bunları beklemeyin.
bir müzik hocası şöyle demişti bana; tutan! "ne kadar iyi çalarsan çal, çaldığın enstrüman kötü ise kötü çalmışsındır" kötü aletle ortalığa fazla çıkmayın.
devamını gör...
paket lerden uzak dur. akustik gitar alacaksan özellikle youtube üzerinden bir çok ucuz yollu tavsiyeler var. incele çok ucuza kaçma sonra akor tutma sorunu cızırtı sorunu gibi şeyler karşına çıkar. gitar dersi diye bir kanal var oradaki eleman sağlam tavsiye veriyor. paran yeterse fender cort bakabilirsin.klasik yada akustik fark etmez önemli olan ne çalmak ne yapmak istediğin aslında.öner yavuz ile görüşebilirsin. eğitim için gayret uygun ve kalitelidir. çok güzel setleri var daha sonra belki birebir ders alırsın.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"gitar almak isteyenlere tavsiyeler" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim