1.
en belirgin özellikleri uzun çeneleri olan hanedanlık.
devamını gör...
avrupada bir çok ülkeyi yönetmiş olan nüfuzlu soydur. bu hanedana ait portrelerde bütün aile üyelerinin çenesi karakteristik olarak önde çizilir. bu da ortodontide iskeletsel sınıf 3 maloklüzyonun genetik geçiş gösterdiğini kanıtlar niteliktedir. normal bir gelişim değil, günümüzde tedavi görmesi gereken bir büyüme paternidir. ancak habsburg ailesi bunu biraz daha abartıp ailevi bir imza haline getirme adına yeni doğan bebeklerin çenesini de önde çizdirtmiştir. ancak mandibula yüzde en geç gelişen kemik olduğu gibi bir bebekte protrüze konumda olması imkansızdır.
devamını gör...
çeneleri meşhurdur.
devamını gör...
avusturya hanedanlığı olarak da bilinen hanedanlık.
devamını gör...
vestfalya barış anlaşmasından sonra yükselen bir güç olan hohenzollern ailesi ile almanya üzerinde mücadeleye girmişlerdir.
devamını gör...
15-19 yuzyillar arasinda avrupanin yarisina sahip olan hanedanlik. kutsal roma cermen imparatoruda uzun yillar bu hanedanliktan cikmistir. ana merkezi bugunlu avusturya bolgesidir. fransiz bourbon hanedanligi ile ispanya tahtinda verdigi mucadeleyi kaybetmistir.
devamını gör...
ülkeler arası ensest seks ile güçlerini avrupa'nın büyük bir bölümüne yaymış hanedan.
devamını gör...
habsburg çenesi olarak da bilinen bir tabir vardır. avusturya arşidüklüğü dışında daha bir çok avrupa ülkesinde yönetim olmuş hanedandır kendileri.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"habsburg hanedanı" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim