bence çocuk henüz doğmadığı için anne adayıdır ama karındayken de onu besliyor. bu durum da anne oluyor. sizin fikirleriniz nedir yazarlar?
devamını gör...
bi de bunun şu versiyonu var, evladı ölen kişilerin anne babalığı devam eder mi? artık onlar anne baba sayılır mı?

bence ikisi de aynı kapıya çıkıyor.
devamını gör...
anne adayı.
devamını gör...
doğurduktan sonra bile anne adayıdır. çocuk yetişip, annesinin o olduğunu kabullenene kadar anne adayıdır. doğurmak ile bitmiyor malumunuz.
devamını gör...
her kadın anne adayıdır. hamile bir kadın ise annedir.
devamını gör...
anneler gününde "anne adaylarının anneler gününü kutluyorum mesajlarıyla 'anne adayı' mı diye sorguladığım sorunsal. hamile bir kadın için anne adayı denmesi mantıksız. kadın karnında bir canlı büyütüyor ve bir komplikasyon gelişiyor onu doğuramazsa anne değil mi yani? onunla geçirdiği süre, hormonlarının değişimi, hissettikleri... bunların hiç mi önemi ve anlamı olmaz? bunun dışında hukuksal boyutu nedir, bilemiyorum. oradaki anlam alanları daha nesnel ve kesin olduğundan bir karşılığı olabilir. ancak günlük kullanımda bu tabirin yersiz olduğunu düşünüyorum.
devamını gör...
duygusal anlamda bakınca hamileliği başlayınca annedir çünkü onu ilk karnında hissettiği an, aradaki duygular senkronize oluyor sanki...ya da bana öyle geldi, bilemiyorum...
devamını gör...
hak ehliyeti tanımını aklıma getiren başlık .

hak ehliyeti: insanın sağ ve tam doğmak şartıyla hak ve borç sahibi olabilme iktidarıdır. insanlar tam ve sağ doğmak kaydıyla anne karnına düştüğü andan itibaren hak ehliyeti kazanılır. insanlar hak ehliyetinden vazgeçemezler. hakların kazanılmasını ifade eder.

annelik doğduktan sonra başlıyor ama doğmadan önce de annelik haklarına sahip ama anne değil.
devamını gör...
ben anneliğe daha farklı bakıyorum ve kesinlikle her kadının anne olarak doğduğu veya anne adayı olduğu saçmalığına da inanmıyorum. her çocuk doğuran anneyse çocuğuna mükemmel bakan asla zarar vermeyen pamuklara sararak büyüten kadınla çocuğuna şiddet uygulayan veya daha kötülerini yapan kadınların ikisi de nasıl anne olabilir? ilk örnekteki anneyse ikincisi ne o zaman? bu yüzden benim fikrime göre annelik kişinin çocuğu doğduktan sonra ona olan ilgisi, davranışları, yetiştirme şekli ve sevgisi doğrultusunda kazanılır. çocuğunu etrafındaki insanlara satan istismar edilmesini izleyen “anneler” gördük biz. o yüzden kimse kusura bakmasın annelik böyle bir şey olamaz. kadınlara biçilen toplumsal rolleri de artık bir salın her kadın annedir, anne adayıdır, anne olmak için doğmuştur ne demek kardeşim? hiç de öyle bir şey yoktur.
devamını gör...
bir kadının anne olması için illede bir çocuk doğurması gerekmez. bazı anneler çocuklarını karnında değil, kalbinde büyütür...
devamını gör...
tabi ki de annedir. kadınlar o bebek rahmine düştüğünde onu hisseder onunla bağ kurar hem hormonsal değişikler felan yani bebek karnindaykende annedir aynı şey babalar için geçerli değildir anneler hamileyken de annedir ancak babalar çocuk doğduktan sonra baba olurlar.
devamını gör...
anne adayıdır.
devamını gör...
ilk hamilelikte anne olduğunu hissetmiyor insan. bebeğini kucağına aldığın an anne olduğunu hissediyorsun.
ikinci hamilelikte hissediyorsun ama onda zaten anne olmayı öğrenmiş oluyorsun.
o yüzden oyumu anne adayı seçeneğinden yana kullanıyorum.
devamını gör...
annedir. hamile kadının kocası da babadır. o çocuk anne rahmine yerleştiği andan itibaren o çocuğa iyi bakma ve ihtiyaçlarını karşılama sorumluluğu vardır.
devamını gör...
doğuruncaya kadar şişman bir kadin,, doğurunca annedir. anne adayi olmak icim hamile olmaya gerek yok sağlam yumurta hucresi olmasi yeterli.(bkz: damızlık kızın öyküsü)
devamını gör...
anne adayıdır tabiki sadece beslemekle anne olunmuyor kucağına alması şefkat göstermesi lazım
devamını gör...
hamile bir kadın karnında bebeğini hissettiği andan itibaren annedir.
devamını gör...
sorunun hülasası, kürtaj karşıtı mısın yoksa değil misin?
devamını gör...
bebeğini hissettiği andan itibaren anne. ama babalar çocuk doğduğu an ile baba.
hamilelik sürecinde; baba adayı.
devamını gör...
hamile kadın annedir. bir gün hamile kalıp çocuk sahibi olmak isteyen kadın anne adayıdır. çocugunu kaybeden kadın ise artık yaşamayan annedir.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"hamile bir kadın anne midir anne adayı mıdır sorunsalı" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu online yazarlar kütüphaneden kitap talep et kulüpler normal sözlük rehberi puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim