ziyadesiyle sıkıntılıdır. ne zaman hastaneye gitsem olanca kibarlığıma rağmen personelden çocuk gibi azar yiyorum. seni oraya soru soralım diye oturtturmuşlar sorulara cevap vermek istemiyorsan çalışmazsın. hastanede çok cins insana denk geliyodurlar buna eminim. ben bile bazen bu insanlar aptal mı adamları uğraştırıyorlar diyorum ama personelin afra tafrası başka.
pandemi süreci çok sıkıntılı hepsinin işi çok zor ama pandemiden önce de aynıydı. doktorun yapmadığı tribi personel yapıyor. yanlış kağıdı veriyor ismim hatalı diyorum inatlaşıyor misal, benim adimi benden de mi iyi biliyorsun da benle inatlaşıyorsun . sinirini sinirlendirenden çıkaracaksın. şikayet durumu olunca da hepsi birden ayaklanıyor sonra.
devamını gör...
devlet ve özel hastane farketmeksizin danışma görevlileri, çalışanlar genelleme yapmıyorum yanlışta anlaşılmasın şimdi sağlık başlı başına zor bir sektör ama yapmayın arkadaşlar,insanlara dişlerinizi sıkırak konuşmayın.çok korkunç görünüyorsunuz hastaneye canımız sıkıldı diye gelmiyoruz.çok ta nefret ediyorsan işinden istifa et belki daha ılımlı bir insan nasiplenir görevine.
devamını gör...
hastane personelleri nezakete muhtaç kalmış insanlardır. istisnalar saklı kalmak üzere, bir işini gördüklerinde teşekkür etmene bile şaşkınlıktan kısa süre tepki veremeyebilmektedirler. sonrasında bir işin olduğunda nazikçe hallederler. yani sorun hastane personelinden çok onlara kaba davranan insanlardadır.
devamını gör...
insanlara sen diye hitap etmeleri sinir bozucudur. kendilerini yarı tanrı olarak gördükleri için veya toplumun özellikle doktorlara verdiği statüden kaynaklanıyor olabilir. genelleme yapıyorum hem de hunharca.
devamını gör...
hastane personeli olarak bazı konulara açıklık getirmem gerekiyor arkadaşlar...
öncelikle her gelen hasta personelden güler yüz ,alttan alma ,acısını hissetme tarzı empatik şeyler bekliyor ama kendileri empatiden yoksun oldukları için bu personelin günde yüzlerce hastanın aynı talebine tabiiki de cevap veremeyeceğini düşünemiyor . ben demiyorum ki personel bunların tam tersini yapsın suratını assın işini yavaşlatsın ... bence işiniz bir an önce görülsün yeterli fazlasını da bekliyor bazen halkımız yapmayın etmeyin. sağlık personeli bir yerden sonra robot gibi oluyor artık bazı duygularını törpülüyor arkadaşlar törpülemek zorunda da daha soğuk kanlı çalışabilmek için . dışarıdan görüldüğü gibi değil her işin zorluğu var karşılıklı empati kurup birbirimizi idare etmeye çalışalım..
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"hastane personeli ile yaşanan sorunlar" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim