bana bu hastalıktan bulaşmış. sabahın köründe bile minnoş şarkılar dinlemeden hazırlanamıyorum ya da ders çalışırken arka fonda hafif bir şeyler tıngırdasın istiyorum. hele yatarken kulaklıkla yatmaktan ve gecenin saçma bir saatinde saçma bir şarkıyla uyanmaktan eser miktarda sıkıldım.
devamını gör...
beyindeki gürültüyü bastırma isteğinden kaynaklı olabilir.
benim gibi beyninizi aldırın, kurtulun. akması kokması yok.
devamını gör...
"çoktan unuturdum ben seni çoktan, ah bu şarkıların gözü kör olsun."
devamını gör...
(bkz: marshall eriksen)
devamını gör...
yalnızlığın komplikasyonu olan hastalıktır.
devamını gör...
bu bağımlılığı azaltmaya çalışıyorum. önce banyo yaparken dinlemeyi bıraktım, sonra uyurken dinlemeyi. sırada çalışırken dinlemek var.
devamını gör...
dopamin sisteminizin içine etmişsinizdir demektir. beyninizi sürekli olarak ses ve görüntü uyaranlarına maruz bırakarak dopamin eşiğini baya bir yükseltmişsiniz. artık normal işlerin verdiği dopamin size yeterli gelmiyor. bu sebeple bu işleri yapmak ile ilgili bir motivasyon duymuyorsunuz. ancak o işleri müzik dinlemek ile bağdaştırarak yani müzik dinlemenin sağlayacağı dopamin ile bağdaştırarak kendinizi o işlere yapmaya motive edebiliyorsunuz. bunun çaresi dopamin detoks yapmak. internet, sinema, film, müzik gibi şeylerden bir müddet uzak durmanız gerekli. uzak duracaksınız ki dopamin reseptörleri tekrar beyinde artsın ve daha düşük dopamin bütçesine sahip faaliyetler de sizi motive edebilsin.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"her şeyi şarkı eşliğinde yapma hastalığı" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim