bir tercih.

bu işler boyledir:)
devamını gör...
bağlanma sorunu olan veyahut bireyselliğine düşkün insan yapar bunu efendim. belki sado- mazoşist eğilimleri de olabilir.

köpek her saniye sevmek ve sevilmek isteyen bir canlı. bi yerde uyumuyosa peşinizden ayrılmaz. hatta bunların bazı modelleri uyurken bile size bitişmek ister. aynı zamanda emek ister. oyun oynamanız lazım onla, tuvalete çıkarmanız lazım. sevilmek istediğinde sevmezseniz oranızı buranızı yalamak suretiyle o sizi sever. illa ki bi sevgi hasıl olur. buna hazır olmanız lazım.

kedi öyle bi şey değil. başına buyruk o. onu ancak o istiyorsa sevebilirsiniz. sıkıştırırsanız bir osmanlı patisi akşeder suratınıza. onunla da oynamanız gerekir tabii ama bu işi kendi başına hallettiği de olur, önüne yuvarlak bi cisim verin dakikalarca takılsın. yalnız kalmak istediği zamanlar var kedinin. ortadan kaybolur bi ara mesela, endişeye mahal yok. bi yerlerde güneşleniyor veya uyukluyor olabilir. tekrar iletişim isterse, o sizi bulur. evden gittiğinizde kedi de afallayabilir ama daha sakin karşılar bu durumu. bir köpek sahibi gitti diye saatlerce ağlayabilir.

kedinin ceza mekanizması olabilir. onun kurallarına uymazsanız, sonuçlarına katlanırsınız. köpekte böyle bi şey var mı bilmiyorum, ben rastlamadım. daha önce beslediğim bi kedi eve geç gidecek olursam odama kaka yapıyordu. arkadaşlarımın yanından "daha geç olmadan kalkayım da kedi odama sıçmasın." diyerek ayrıldığım zamanları biliyorum. odana sıça sıça sorumluluk sahibi yapıyorum seni, hayret.

tabi kedi kendi tuvalet sorunu kendisi çözer. uzun yürüyüşlere gerek kalmaz.
devamını gör...
hayvanlara merhametle yaklaşmakla birlikte kedilere itici gözüyle bakan biriyimdir. kedilerin nankör oluşu ve sinsi yürüyüşleri bende antipati yaratıyor. yine de hayvan haklarına sahip çıkalım.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"insanların efendi köpek yerine piç kedi tercihi" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim