game of thrones dizisi tarafından açığa çıkarılmış acı bir gerçektir. romantizm edebiyatı yapıp kendilerine gül buketleri sunacak beyaz atlı şövalye istediklerini iddia ederler ama bu yalana kendileri bile inanmazlar aslında. bakın mesela game of thrones'da jorah mormont diye bir karakter var, adam bildiğin beyaz atlı şövalye yahu.

bu şövalyelik ve romantizm abidesi adamı beğenen bir tek hatuna rastlamış değilim, yerlisi yabancısı alayı -çok afedersiniz- hayvan gibi kanırta kanırta sevişen, köy kasaba basıp yağmalayan, tecavüz eden, masum insanları öldüren veya köle yapan, adamlarını yağma ve tecavüz için teşvik eden barbar khal drogo'ya hasta. salyaları akıyor resmen khal drogo lafı geçtiğinde. khal drogo değil de başka bir karakteri beğenen hatuna henüz rastlamış değilim. herif cidden tiksinç, tip desen o da yok, bildiğin kas yığını barbar, kaba saba, odun herifin teki.

kadın milleti beyaz atlı şövalyeyi bulsa bile gider khal drogo gibi bir odunla aldatır.
devamını gör...
bir zaman önce jean grey'in scott'ı neden wolverine ile aldattığı konuşuluyordu. girls flirt with the bad guy but always marry the good guy.
devamını gör...
çünkü cagimizdaki şövalyelerin atları yerine bmw araba,nargile takımı cüzdan ve araba anahtarı almıştır.
devamını gör...
dizi film fantazya ürünleri kurgularla ispatı pek de sağlıklı sağlanamayacak mesele.

insan çeşit çeşit ve sürekli değişim halinde. kimse kimsenin tecrübelerinden, seçimlerinden, geçmişinden, geleceğinden, kaygılarından, algılarından, orgazmından, hayranlığından, ayranlığından sorumlu değil. en nihayetinde son derece kişisel seçimler söz konusu.

gerçek yaşamdan örnekleri baz alarak değerlendirme yapmaya çalışmak daha mantıklı olabilir. buna rağmen etkileyici unsurlar baz alındığında genellemek olanaksız.
devamını gör...
kendini güvende hissetmek isteyen kadın eylemidir.
boş hayal.

üniversitede kantinde otururken bir kız demişti. o kadar peşinde koşan var niye gidip kavgacı, sürekli birileriyle tartışan , insan olmayı beceremeyen bir sevgiliye sahipsin dedim.
çünkü o buralı. biz başka memleketten geldik ve kendimi burada güvende hissetmek istiyorum dedi. durum komedisi. ama trajedik.
devamını gör...
(bkz: kadınların beyaz atlı şövalye yerine beyaz at tercihi)*

hele bi' de pony ise. siz de beyazatlışövalyeyerinehayvanoğluhayvantercihitercihedenlerdenmisiniz?
devamını gör...
kendimi güvende hissediyorum diyen kadınların tercihi. nefret ediyorum bu tür kadınlardan.
devamını gör...
bazı insanların kadın veya erkek, düzene karşı bir alerjisi var. düzgün bir insanla olduğunuzda o kişi sizden istikrar bekliyor.

sürekli bu istikrarı korumaya çalışmak zor. insan her zaman mantıklı olmak istemeyebilir. iyi insan olmak, sürekli alttan almak hep ölçülü olmak aslında çok kolay uygulama alanı olan bir şey değil.

sürekli olarak bir rutin içinde yaşamak da insanı sıkabilir. mesela wolverine örneği verilmiş. logan abimiz yeri geldiğinde barda oturur viskisini yudumlarken purosunu içer ve yardıma ihtiyacım var diye gelene de yardım etmek istemezse parmak yapar.

işte scott gibi iyi aile çocuğu insanlar için her zaman fedakarlık yapacak bir şey vardır.

kadınlar görev adamlarına saygı duyarlar ama bunu daha çok egolarını tatmin ettiği için severler. misyon sahibi bir adamın seçtiği kişi olmak gurur vericidir. herkes bunu kaldıramaz.

mesela latife hanım cumhuriyet kadını nasıl olmalı projesinin başat figürü olmayı kaldıramadı. bunun yerine ülkenin en güçlü adamı gelsin eteğimden tutsun diye bekledi.

her insan bencildir ama kadınlar aşk için yaşadığından bence kadınlar erkeklerden daha bencildir.

erkekler bir görev için ölmeye bayılır scott gibi ama wolverine zaten ölmüyor o ayrı ama ölse de o topa girmez.

ben de tüm insanlığı 400 sene gözlemlesem belki ben de hareket çekerim bilmiyorum.

(bkz: insanlığın kurtarılmaya değip değmeyeceği sorunsalı)
devamını gör...
daha sonrasında ise iyi insanları hiç ederler.
devamını gör...
10.
hiçbir zaman beyaz atlı prens hayal etmedim. gerçekten hiçbir zaman. bize anlatılan masallardaki adamlar hayalim değildi benim. merhametli, iyi bir insan olması önemli. o yüzden hayvanoğlu hayvan tercihinden de muaf tutulduğumu düşünüyorum.
şu an hayal etmiyorum. hayal ettiğim tek şey beyaz atlı prens yerine okulumu bitirip bembeyaz kâğıdımı, diplomamı almak.
devamını gör...
11.
kadınlar serseri erkek sever, kadınlar kaba erkek sever, kadınlar odun erkek sever...

hayır aslında hiçbiri değil. öyle bir şey olduğunu düşünmüyorum. kadınlar her şeyi dozunda ve zamanında yapabilecek bir erkeği ister. öyle kaz b.ku gibi akşama kadar ciddiyet kasan abiler pek rağbet görmez. hahaha hihihi koy dötüne be yaaa diye sürekli party rock time modunda olan erkekleride sevmezler. bunun ayarı çok temiz ve çok düzgün yapılmalıdır. kadınlar yanındaki erkeğin dış dünyada (mekan demiyorum bak dünya, gezegen gezegen) genelde ciddi, yeri geldiğinde de ufak tebessümler edebilecek, kesinlikle cıvımayacak ve başkalarına yavşamayacak bir adam isterler. bu adam öyle olmalıdır ki kadını bulunduğu o mekanda tanıdık olsun yada olmasın ''ne kadar şanslı bir kadın'' sınıfına yerleştirmelidir. kadın erkeğiyle gurur duymak ister arkadaşlar. tercihinden dolayı çevresindekilerin kendisiyle gurur duymasını ve buna bağlı olarak da kendi kendiyle gurur duymak ister. (bkz: para çokomel eğrisi)(kadınların kendileriyle gurur duymasını gerektirecek bir çok özellikleri vardır. bahsettiğim konu ilişkiler konusu üzerinedir)

evinizde baş başa kaldığınız zamanlarda ise atış serbesttir. gülebilir şakalaşabilir oynaşabilirsiniz. kadınınıza naz hatta caz bile yapabilirsiniz. nescafe yapıp getiriyorsa şayet ''türk kahvesimi içseydik yavrum yaaaa'' diyip tekrar kahve yaptırabilirsiniz(valla bak). ama dışarıda cool bir hava sergilemek zorundasınızdır bir erkek olarak. ağırlığınız olması gereklidir. kadınlar özel hayatlarında büyük ihtimal evet serseri erkek severler bunu isteyebilirler. ama sosyal hayatta onu küçük düşürecek herhangi bir hareketiniz uzun bir süre banyoda elizabeth durumunda takılmak da dahil olmak üzere yüklüce ağır faturalar ödemenize sebep olur. unutmayın rüzgar eken fırtına biçer.
devamını gör...
12.
tercihlere beyaz ferrari'li erkeği eklersek, tüm kadınların tercihi değişecektir. tipi gözetmeksizin kadınların tek ciddi tercihi paradır. sizinle hoş vakit geçirip eğlenebilir, aşık olduklarını falan da söyleyebilirler ancak ekonomik anlamda gerçekten üst seviyede bir erkek çıktığında ne evlilik ne çocuk ne aşk onları durduramaz. neyseki endişelenmeyin gençler, her kadına yetecek kadar zengin olmadığından, aşk falan, eğlence falan takılın, sadece çok ciddiye almayın, sonra kancayı takar birisi size yazık olur.

not : iş bu entryde genelleme yapılmıştır. bilgi ve akla değer veren milyonlarca kadınımız var. ne yazık ki günümüz ilişkilerini anlatmak istedim.
devamını gör...
13.
kadınlar her zaman kendini koruyacak bir güç arayışında olurlar bu güç; para, çevre, fiziksel kuvvet, veya zekâ olabilir. ilk model babalarıdır sonra sevgililerini babalarına en çok benzeyenlerden seçerler ve en savunmasız anında kadını ikna eden o kadınla evlenir sonra gelsin kadın cinayeti, kadına şiddet feryatları.
(bkz: şiddet gördüğü sevgilisiyle tekrar barışan insan)
böyle hayvanları seçen kadınları hayatınızda tutmayın çünkü çocuklar zekayı anneden alırmış yani böyle bakış olan bir kadını seçerseniz çocuğunuz geri zekalı olabilir.
devamını gör...
14.
beyaz atlı şovalye" çok fantastique bir deyim aslında. fazla abartı içeriyor ve anti demokratik... niye? bu zamanda, kadın erkek denkliği, tamamlayıcılığı gibi kavramlarla yaşarken tutup "prens", "beyaz atlı şovalye" gibi soy sopa bağlı asilzadelikler, geçmişin monarşi yönetimlerine ait olan sıfatlara sahip adamları talep etmek, günümüz kadını için çelişkidir. krallar, şovalyeler geçmişte kaldı ve sadece ülkenin prensesleri ve diğer soylu kadınları için eş olurlardı.

sembollere fazla saplanmadan buraları geçelim... kadın erkek ilişkilerinde genelde görülen şey kimsenin tam anlamı ile "serseri" ya da "beyefendi" olmadığıdır. aynen kadınların tam anlamıyla "cici kız" ya da "fahişe" olmayacağı gibi. ilişkisine göre bir erkek kadınlara pekala çok serseri davranışlarda bulunabildiği gibi, kör kütük aşık olduğu kadına beyefendi olabilir. o kadın da başka erkeklere fazlasıyla fahişe gibi görünür ya da davranır ama aşık olduğu adama cici kız tavırları gösterebilir. insanlar genelde böyle davranıyor, çoğu bilinçsizce tabii... ama ortada "artık durulayım evimin erkeği olayım" ya da "şu adamı kendime bağlayayım" gibi hesap kitap içeren düşünceler varsa, kişiliğin bu yönleri "rol" olarak ortaya konuyor maalesef.

bu arada, erkek ve kadınlar için kullanılan bu türden sıfatlar, herkesin kafasında farklı farklı yer etmiştir. eğer bağlanma olmaksızın hoşça vakit geçiren ve cinsel enerjisini de yüksek yoğunlukta kullanan insanlarsa ve dürüstlerse asla kafalarda negatif anlam uyandırmaması gerekir. ama hem karşısındakini kandıran, duygusal ya da maddi yönden sömüren, aldatan, sözlü ve fiziksel saldırılarda bulunan kişiler için kullanılıyorsa pek tabiidir ki negatif olacaklardır.
devamını gör...
15.
kadınlar şair sever ama müteahhitlerle evlenir olayının esasında ortaçağ avrupasını da temsil eden harekettir.

kadın en başta ne istediğini bilmez ne istediğini de pek dile getirmez gibi görülür ama sisteme de çok kolay ayak uydurur. evlilik yada ilişkilerin bitmesinde de esas ana rol kadınlardadır bunu direkt söyler çünkü ilk taşı atan hep suçludur. bir kez daha deneyelim hissi kadınlardan pek çıkmaz kadın , erkek gibi her olaya duygusal yaklaşmaz.
devamını gör...
16.
kadınların herhangi bir erkek yerine kadın tercihine evrilecek bu durum en sonunda.
devamını gör...
17.
dünya masallardaki kadar gerçek ve bir o kadar uzak masalın mutlu sonuna.her şeyi nitelenebilir kılan insan oğlu her şeyi makulleştirebilir pek tabi.her zihne bir kurtarıcı gelecek ve seni her şeyden kurtaracak düşüncesi yüklenmemelidir. kendi hayatına bir kurtarıcı dilemek ahmaklıktır.çünkü sen kendini çıkmaza sokabilir ve kendini kurtarabilirsin ve hatta bunu kendine karşılık beklemeden yalnızca sen yapabilirsin.minnet ettiğin her şeye ve kişiye mecbur olursun ,sorumlu olursun ,hesap vermekle yükümlü kalırsın..
devamını gör...
18.
istedikleri tam olarak o olmasa da öyle anlaşılır.
devamını gör...
19.
bir diziden bu kanıya varmak ta ne bileyim, biraz boş adam işi gibi geldi bana.

üstelik ben evli bir insanım, yani bir kadın tarafından tercih edildim. senin tezine göre ben hayvan oğlu hayranım öyle mi.

yönetimi bu konuya el atmaya davet ediyorum, şahsıma hakaret var.
devamını gör...
20.
beyaz atlı şövalyeler, modern çağda beyaz eşofmanlı kekolara evrildiği içindir.

ayrıca kadınların "ben bu çocuğu adam edicem" takıntılarını anlayamıyorum.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"kadınların beyaz atlı şövalye yerine hayvanoğlu hayvan tercihi" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim