her toplum genelde doğuştan mensup olduğu dinin gerçek olduğuna inanmaya meyillidir. ama ya içlerinden bir grup mutlu olacak, ya da hepsi yanlış bir inanç uğruna ellerindeki tek ömrü de boşa harcayacaktır. bana kalırsa islam'ın hristiyanlığa, museviliğe; yunan veya mısır mitolojisine, zibilyon tane kabile dinine vs. göre daha doğru olma ihtimalini arttıran herhangi bir sebep yok.

ama olur da doğruysa da ben şahsen eski bir müslüman olarak sonsuza kadar cehennemde kalacağıma inanmıyorum. tabii eğer allah'ın adaleti var ise. kimseye büyük bir kötülüğüm yoktur herhalde, elimden geldiğince topluma faydalı ve yardımsever bir insan olarak yaşamaya çalışırım. sırf bir iki dua okumadık, namazda hareket yapmadık diye sonsuz cehennemde yanmaması gerek birinin. ama ne diyelim, neticede allah bilir...
devamını gör...
- sıfır sıfır sıfır..
- peki diğerleri?
- sıfır...
devamını gör...
insan fikirden ibarettir buyurmuş mevlana. insanın ihtimallerle işi olmaz. ihtimal hesabıyla iman da olmaz. iman insanın iki kuvveti olan akıl ve kalple olur. akılla imana varırsın kalple imanda yol alırsın.
devamını gör...
%100 gibi bir oran veriyorum. gayet iyi bir oran.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"islam'ın gerçek din olma ihtimali" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim